Pies tropiący pomógł zatrzymać włamywaczy

Kilku godzin potrzebowali policjanci z posterunku w Różanie, aby zatrzymać dwóch mężczyzn: 17-latka i 58-latka podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w miejscowości Drozdowo. Do wytypowania sprawców przyczynił się pies służbowy, który doprowadził policjantów pod dom mężczyzn.

 

– W sobotę, 6 kwietnia policjanci Posterunku Policji w Różanie zatrzymali 17-letniego i 58-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Rzewnie (powiat makowski). Do włamania miało dojść w godzinach 12.30 – 13.00. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy aby dostać się do wnętrza pomieszczeń wybili okno w łazience. Ukradli stamtąd telewizor i telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował wartość mienia na kwotę 600 złotych – informuje mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska z KPP Maków Mazowiecki.

 

Do poszukiwań sprawców kradzieży funkcjonariusze zaangażowali przewodnika z psem tropiącym. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do wytypowania sprawców. Policjanci zatrzymali podejrzanych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

Brawo policji za ujęcie złodzieju włamywaczy, jestem bardzo wdzięczny i należy podziękować policjantom, takie informacje powstrzymają innych, jesteśmy bardziej bezpieczni