Pierwszy tydzień ferii w Muzeum Historycznym za nami. Było kreatywnie i sportowo [FOTO]

Za nami pierwszy tydzień ferii. W Muzeum Historycznym w Przasnyszu nie zabrakło zajęć kreatywnych i ruchowych.

 

W poniedziałek, 31 stycznia rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe dla uczniów z Mazowsza. Przasnyskie instytucje kultury przygotowały na ten czas dla dzieci i młodzieży szeroką ofertę. Atrakcji nie brakuje m.in. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

Tu zajęcia trwają w godzinach od 10.00 do 13.00. W ubiegłym tygodniu dzieci tworzyły płaskorzeźby z gliny, rysowały, ale też wspinały się na ściance.

– Staramy się przeplatać zajęcia kreatywne, historyczne z zajęciami ruchowymi. Pierwszego dnia przygotowaliśmy plakat na zbiórkę dla zwierzaków ze schroniska tymczasowego w Przasnyszu, potem rozwieszaliśmy te plakaty i oczywiście wciąż zachęcamy do wsparcia zbiórki – mówi nam Anna Wróblewska z Muzeum Historycznego.

– Nawiązując z kolei do faktu, że obchodzimy rok Stanisława Ostoi-Kotkowskiego, robiliśmy płaskorzeźby z gliny. Byliśmy też na ściance wspinaczkowej w przasnyskiej „Trójce”, gdzie dzieci wspinały się pod okiem Pauliny Jurczyńskiej i Mariusza Cichowskiego – dodaje. W tygodniu nie zabrakło też cieszących się sporym zainteresowaniem warsztatów rysunkowych prowadzonych przez Rafała Kado.

 

Jak się okazuje pomimo pandemii, chętnych do udziału w zajęciach dzieci nie brakuje.

– W tym roku chętnych na zajęcia feryjne było więcej niż mogliśmy przyjąć. Mamy limity, które są od nas niezależne. Kilka osób się wypisało, ale mieliśmy też listę rezerwową, a i telefony tak naprawdę wciąż dzwonią. Widać, że dzieci są wręcz spragnione kontaktu, z dużym entuzjazmem podchodzą do zajęć – komentuje Monika Gutowska.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments