Pierwszy śnieg i pierwsze kolizje na drogach powiatu przasnyskiego

Zimowe warunki na drogach spowodowały, że na terenie powiatu przasnyskiego doszło do kilku kolizji.

 

W niedzielę, 5 grudnia wieczorem na drogach powiatu doszło do pięciu kolizji. Tuż po północy, 6 grudnia zdarzyła się kolejna.

Najgorsza sytuacja była w gminie Czernice Borowe. Do pierwszego zdarzenia doszło tam przed godziną 18.00 w Chojnowie. Kierowca Fiata Ducato, na skutek nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Volkswagen Jetta. Sprawcę zdarzenia pouczono.

 

Około 18.00 w Obrębcu, kierująca Mazdą, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w… Mazdę. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem karnym. Godzinę później, również w Chojnowie, kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF, obywatel Ukrainy, uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Sprawcę zdarzenia pouczono.

Ok. godz. 20.00 w Lesznie (gm. Przasnysz), panowanie nad pojazdem straciła kierująca Nissanem. Na łuku drogi zjechała do przydrożnego rowu. Kobietę pouczono.

Serię zdarzeń zakończył kierowca Volkswagena Transportera, który ok. godziny 1.00 w Golanach nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z Audi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
2 lat temu

Rada dla Kobiet .weźcie się lepiej za świąteczne porządki bo jazda za kierownica wam nie wychodzi szczególnie zima .

Maja
Maja
2 lat temu
Reply to  Ania

Rada dla facetów. Dajcie pojeździć kobiecie, nawet jeśli akurat (przypadkiem) nie leżycie nachlani i nieprzytomni na kanapie. Żeby łapała doświadczenie i dobre nawyki pod okiem „mistrza kierownicy”.

Domi
Domi
2 lat temu
Reply to  Ania

Jak widać nawet zawodowy kierowca miał problem. Ciekawe jak Pani jeździ, albo nie jeździ tylko siedzi w fotelu i krytykuje.

Maxx
Maxx
2 lat temu
Reply to  Domi

Bo zima zaskoczyła drogowców w grudniu.

Kam
Kam
2 lat temu

Witam. Piszę grzecznościowo. Drogie Panie i Panowie. Ciężko jest się uczyć jazdy z poślizgiem kontrolowany ” na własną rękę ” ale z tego co mi wiadomo jest „tor” Szulburgring, to chyba kolo Węgry. Może tam się udać i poślizgać? Nigdy tam osobiście nie byłem. Nie wiem czy to do kogoś należy. Na youtube oglądałem tam DOKURWIATOR. 😁

Maxx
Maxx
2 lat temu
Reply to  Kam

Tam można co najwyżej ogłuchnąć, nawdychać się gumy i poskakać po płytach :D.
W zimowej jeździe nie chodzi o umiejętność jazdy poślizgiem, tylko niespuszczania do poślizgu. Kiedy już poślizg się zdarzy na bezpiecznym wyprowadzeniu z poślizgu.

Last edited 2 lat temu by Maxx