Pierwszy etap budowy Oddziału Opieki Senioralnej przy przasnyskim szpitalu zakończony

21 kwietnia odbył się odbiór prac związanych z realizacją I etapu budowy Oddziału Opieki Senioralnej. Na drugą część inwestycji będzie trzeba poczekać. Dyrekcja szpitala wraz z Powiatem Przasnyskim stara się o pozyskanie kolejnych funduszy.

 

Właśnie zakończyły się prace remontowo – budowlane związane z adaptacją pomieszczeń magazynowych, mieszczących się w wolnostojącym budynku na terenie przasnyskiego szpitala na Oddział Opieki Senioralnej. Ma on zapewnić odpowiednią opiekę osobom starszym oraz pakiet usług rehabilitacyjnych i leczniczych. Przewiduje się utworzenie 16 sal chorych, które pomieszczą 51 łóżek dla pacjentów.

W piątek, 21 kwietnia odbył się odbiór prac I etapu inwestycji. Wykonano: rozbiórkę stolarki okiennej i drzwiowej (wraz z utylizacją), instalację elektryczną i teletechniczną (bez tzw. białego montażu), instalację sanitarną i centralnego ogrzewania, wentylację mechaniczną i odgromową, główny ciąg gazów medycznych, posadzki wraz z izolacją, ściany z płyt kartonowo-gipsowych, wymianę pokrycia dachowego, elewację budynku (wraz z ociepleniem), opaskę wokół budynku, płyty fundamentowe wraz z ogrodzeniem (do zbiornika na tlen medyczny).

 

W II etapie przewidziano wykonanie: prac wykończeniowych w środku budynku (polegających m.in. na pomalowaniu ścian, wykonanie sufitów podwieszanych, podłóg, łazienek oraz tzw. białego montażu), montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej, wyposażenie obiektu w sprzęt medyczny i meble, rozbudowy instalacji gazów medycznych na poszczególne sale, zagospodarowanie terenu wokół budynku.

– Termin realizacji II etapu uzależniony jest od pozyskania dofinansowania zewnętrznego na ten cel. Aktualnie, wraz z Powiatem Przasnyskim podejmujemy starania zmierzające do pozyskania funduszy na realizację tego przedsięwzięcia – informuje Zbigniew Makowski, dyrektor  SP ZZOZ w Przasnyszu.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ado
Ado
7 miesięcy temu

Jak ktoś chce przekazać seniora ze swojej rodziny pod opiekę do tego ośrodka to ja polecam od razu wstępnie umawiać się z Juniakiem na niedaleki termin

Asia
Asia
7 miesięcy temu
Reply to  Ado

Szkoda,że Pan nie widzi w jakim stanie takich ludzi przywozi rodzina z domów do takich placówek lub szpitali…brudni,głodni itp…jeszcze placówka nie otwarta a już ocenianie…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Przed wyborami przyjedzie Matołusz z wielkim kartonowym czekiem i się problem rozwiąże.

Justyna
Justyna
7 miesięcy temu

Zapewne będzie to placówka publiczna, gdzie będą przebywać rodziny prominentnych, opłacana z podatków czyli za nasze pieniądze.

Kasia
Kasia
7 miesięcy temu

Dobra inicjatywa, chociarz przydaloby sie wiecej miejsc, społeczeństwo starzeje się, a osrodkow leczenia i opieki ludzi starszych brakuje,Przasnysz jest miastem o duzym odsetku ludzi starszych, brakuje tu lekarzy ze specjalizacja geriatryczna i przydałby się dzienny dom opieki senioralnej