Pierwszy etap akcji „palma dla Rafała” zakończony sukcesem. Zebrano ponad 2 tys. złotych

Dzięki własnoręcznie wykonanym palmom zbiórka na rzecz Rafała Olszewskiego z Przasnysza została zasilona kwotą 2 tys. 444 zł.

 

12 marca na parkingu przy kościele w Bogatem odbył się kiermasz charytatywny. Do kupienia były własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne. Dochód przeznaczony była dla Rafała Olszewskiego z Przasnysza, który do potrzebuje windy elektrycznej.

– Uzbieraliśmy 2444 zł. Kwota byłaby większa, ale zabrakło nam palm, tak duże było zainteresowanie – podsumował akcję jej organizator czyli Obywatelski Konwój Humanitarny.

– Parę słów o palemkach, które można było nabyć – wszystkie były zrobione z sercem, przez lokalne społeczności, część wykonał dla nas Dom Pomocy Społecznej w Przasnyszu przy ul. Ruda 1 na Warsztatach Terapii Zajęciowej, część bajecznie kolorowych otrzymaliśmy z kurpiowskiego Baranowa, część wykonała własnoręcznie nasza zdolna pani sołtys – dodaje organizacja.

 

Stoisko obsługiwały Kasia Kopka i Karolina Kulpanowska przy męskim wsparciu Tomasza Kopki.

– Dziękujemy księdzu parafii Bogate Cezaremu Olzackiemu, który na prośbę pani sołtys nagłośnił całą akcję, udostępnił teren przed kościołem i zachęcał podczas mszy swoich parafian do zakupu charytatywnych palemek – stwierdzają wolontariusze i dodają: To wspaniały wynik, jak na tak małą społeczność! Brawo Szanowni Mieszkańcy Bogatego i okolic – jesteście wielcy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
1 rok temu

Brawo piękna akcją,aby było ich więcej pomagajmy