Pierwszy bieg Korony Ziemi Przasnyskiej za nami. Cóż to były za emocje. [FOTO]

W niedzielę 12.07.2020 r. w Krasnem odbył się „Bieg o Puchar Wójta Gminy Krasne”. Zawody otworzyły tegoroczny cykl biegów Korona Ziemi Przasnyskiej. Impreza zorganizowana przez KS Przaśnik Przasnysz cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

Łącznie w trzech organizowanych biegach na mecie zameldowało się 135 zawodników. W stawce dominowali okoliczni mieszkańcy powiatu, ale nie zabrakło reprezentantów z dalszych zakątków całej Polski. Najbardziej wyróżniającą się i najbardziej liczną ekipę tradycyjnie wystawiła grupa “Jednorożec robi co może”. Zielono-żółte koszulki tej drużyny dominowały w stawce. Ich barw nie mogło zabraknąć również na podium. W czasie dekoracji zawodnicy z Jednorożca otrzymywali takie owacje, że drżała ziemia.

Pogoda jak zwykle dopisała i jak zwykle na biegach w Krasnem, było gorąco. Z pomocą zawodnikom przyszli Strażacy z OSP Krasne, którzy na trasie biegu ustawili kurtynę wodną, dzięki czemu biegacze mogli nieco się ochłodzić.

Bieg nie należał do łatwych. Pokonanie bardzo krętej trasy z kilkoma nawrotami po nierównej nawierzchni – częściowo po bruku w dodatku w wysokiej temperaturze wymagało sporego wysiłku. Mimo trudności zawodnicy doskonale sobie poradzili.

Bieg na najkrótszym dystansie – 1 km najszybciej pokonali: Julia Cichocka z KS Przaśnik Przasnysz i Bartosz Kamiński z Dąbrowy reprezentujący Ojrzeń biega. Zawodnicy jednocześnie przekroczyli linię mety z czasem 3 minuty 30 sekund i zwyciężyli w kategorii OPEN. Dla Julki to zwycięstwo miało szczególny charakter, bo tego dnia obchodziła swoje urodziny. W czasie dekoracji zawodnicy odśpiewali jej uroczyste „sto lat”.

Na dystansie 5 km najlepszy okazał się reprezentant KS Maków Biega – Cezary Jaroszewski. Pokonanie dystansu zajęło mu zaledwie 17 minut i 13 sekund. Wśród pań triumfowała liderka grupy “Jednorożec robi co może: Anna Urbaniak z czasem 21:10. Kiedy Ania stanęła na najwyższym miejscu podium, jej koledzy klubowi zrobili taki hałas, że wszystkie konie ze stadniny poderwały się do galopu.

Najdłuższy i koronny dystans zawodów – 10 km należał do niesamowitego zawodnika z Ostrołęki – Damiana Świerdzewskiego reprezentującego klub Następny Krok Team. Zawodnik zameldował się na mecie z czasem 32:47 zyskując trzy i pół minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Jakby tego było mało, Damian przebiegł prawie 200 metrów więcej wskutek zniszczenia części oznakowania trasy. Na szczęście szybko zorientował się w sytuacji i wrócił na właściwą trasę. Wśród pań na najdłuższej trasie triumfowała zawodniczka MAZOVIA PROACTIV CIECHANÓW – Aneta Lubińska. Dystans pokonała w 44 minuty i 38 sekund.

Na mecie na każdego zawodnika czekał specjalny pamiątkowy medal. Wyczerpani zawodnicy mogli odzyskać stracone na trasie kalorie spożywając pyszną grochóweczkę.  Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców i losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu.

Statuetki dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN oraz kategoriach wiekowych wręczyli goście honorowi i partnerzy organizatora zawodów – delegacja Urzędu Gminy Krasne oraz Prezes Stadniny Koni w Krasnem.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej. Bieg o Puchar Wójta Gminy Jednorożec odbędzie się 23.08.2020 r. w Jednorożcu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments