Pierwszy bank w Polsce startuje z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Od czwartku, 14 lipca Alior Bank wdraża do swojej oferty bankowej wsparcie finansowe w zakupie nieruchomości w ramach Polskiego Ładu.

 

Pod koniec maja 2022 roku weszła w życie ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym. Dotyczy ona programu „Mieszkaniec bez wkładu własnego”. Mogą z niego skorzystać zarówno single, pary, małżeństwa oraz rodziny z dziećmi, którzy chcą kupić mieszkania z rynku pierwotnego, wtórnego, a także wybudować dom.

Aby z niego skorzystać osoby wchodzące w skład gospodarstwa domowego nie mogą posiadać prawa własności do innego lokum. Wyjątkiem są rodziny z przynajmniej dwójką dzieci. Te nie mogą posiadać lokum większego niż 50 m2, zaś rodziny z 3 dzieci, nie większego niż 75 m2, z 4 dzieci nie większego niż 90 m2. Rodzin, które mają 5 dzieci lub więcej nie obowiązuje określony limit metrażowy.

 

– Ze spłaty rodzinnej może skorzystać kredytobiorca gwarantowanego kredytu mieszkaniowego, którego gospodarstwo domowe powiększy się w okresie tej spłaty o drugie albo kolejne dziecko (20 tys. zł gdy o drugie, oraz 60 tys.,\ gdy jest to trzecie lub kolejne dziecko). W dniu spłaty nie będzie można być właścicielem innego mieszkania niż zakupione z wykorzystaniem gwarantowanego kredytu mieszkaniowego – informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Pierwszy bank postanowił właśnie wprowadzić program do swojej oferty.  Alior opublikował komunikat, w którym poinformował, że od czwartku, 14 lipca jego klienci będą mogli ubiegać się o wsparcie w zakupie nieruchomości w ramach Polskiego Ładu.

– Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym bankiem, który wystartował z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Liczymy na pozytywny odbiór wśród naszych klientów. Proponowane rozwiązania dostępne będą w ramach wszystkich dostępnych ofert dotyczących kredytów hipotecznych proponowanych w Alior Banku. Zapraszamy do naszych oddziałów już od 14 lipca – informuje bank.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rec
Rec
25 dni temu

No ok tylko zdolność kredytową trzeba posiadać 😜