Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych pojawiły się w Przasnyszu. Kiedy będą mogli z nich skorzystać kierowcy?

W Przasnyszu w Parku Handlowym Targowa zamontowano stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych. Kiedy będą czynne? „Czekamy już tylko na odbiór przez Urząd Dozoru Technicznego”.

 

W Parku Handlowym Targowa zamontowano trzy stacje ładowania aut elektrycznych.

– Stacje, które zamontowaliśmy na terenie Parku Targowa to stacje ładowania prądem DC (tzw. szybkie), każda o mocy 160kW i wyposażona w dwie wtyczki CCS2 (aktualny standard europejski). Dodatkowo ze względu na lokalizację, zdecydowaliśmy się na montaż stacji ładowania z  55’ ekranem reklamowym firmy Samsung, które będą wyświetlały treści reklamowe – mówi przedstawiciel firmy ARBA.

– Każdy samochód posiadający gniazdo CCS2, będzie mógł korzystać ze stacji ładowania ponieważ będą one ogólnodostępne i dostępne u operatora ogólnopolskiej sieci stacji ładowania – dodaje.

Aktualnie oczekiwany jest odbiór stacji przez Urząd Dozoru Technicznego. – Kiedy tylko to nastąpi, przekażemy dobrą nowinę – wyjaśnia nasz rozmówca.

Stacja na Targowej będzie największym hubem do ładowania aut w powiecie.

– Inwestycja została zrealizowania z myślą o mieszkańcach. Miasto Przasnysz ma w planach zakup autobusów elektrycznych, które pozwolą skomunikować całe miasto. Taka inwestycja nie mogłaby być zrealizowana, gdyby nie tak potężne stacje ładowania, które mogą ładować autobusy miejskie – stwierdza.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
7 dni temu

no tylko szkoda że trzy w jednym miejscu

Bulba
Bulba
7 dni temu
Reply to  rob

w jednym miejscu bo masz tam bar i możesz w spokoju zjeść 2 obiady i kolację zanim naładujesz…

Bulba
Bulba
6 dni temu
Reply to  Bulba

minusują właściciele tych 3 aut EV w powiecie.

Adrian
Adrian
6 dni temu
Reply to  Bulba

Czwarty też Cię pozdrawia 🙂

Kropa
Kropa
7 dni temu

Ale, że autobusy miałby się ładować na parkingu parku handlowego? Nie ma przypadkiem do tego specjalnych przystanków lub zajezdni z ładowarkami przystosowanych specjalnie pod autobusy? Bo raczej są…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 dni temu
Reply to  Kropa

Ktoś zapewne nie zauważył że na stacji ładowania prąd przynajmniej 2 razy droższy niż w gniazdku.

mieszkaniec
mieszkaniec
7 dni temu

a gdzie fotki z senatorem i cała reszta? Jeszcze wstęga powinna być

Tymek
Tymek
7 dni temu

Jeszcze Was kręcą te elektryki, juz tyle zostało powiedziane, na zachodzie po wielkich zachwytach juz minęło wielkie bum…

Stanley
Stanley
6 dni temu
Reply to  Tymek

koniec ’;dopłat’ reszty społeczeństwa = koniec elektryków. przynajmniej w obecnej formie technologii ładowania i pozyskania materiału na 'eko’ baterie

Krystyna
Krystyna
7 dni temu

ile kosztowała? ile zarobi na tych 3 autach z powiatu?

Jeep
Jeep
7 dni temu

I dobrze że w jednym miejscu ja będę tankował swojego emisyjnego diesla a elektryki niech stoją w kolejce bo prąd jest ekologiczny ale wszyscy zapominają że prąd jest z węgla a nie z paneli fotowoltaicznych
W Ameryce się tym nie przejmują mają 5 litrowe silniki i im to gwiazda a w europie silnik bateria która jest toksyczna

Janek
Janek
6 dni temu
Reply to  Jeep

Dobrze piszesz Prąd jest z węgla a nie z paneli fotowoltaicznych.W Chinach produkuje się 80% wszystkich na świecie paneli.Bo żeby taki panel zaczął produkować prąd,trzeba go najpierw zbudować.

Stanley
Stanley
6 dni temu
Reply to  Janek

cii to niedobra tak mówić. lobby EV podepnie to pod „mowę nienawiści”, antysemityzm i homofobię….. i dostaniesz wyrok…. jak wiadomo panele tworzy natura w pianie fal praoceanu i pracowite delfiny wraz z małżami lepią te obwody

Imię
Imię
7 dni temu

Po co te ładowarki jak niedługo będziemy latać samolotami a na co na paliwo to są potężne kominy

Rahim
Rahim
6 dni temu

To bedzie drogie ładowanie bo operator Elocity ma dużą prowizję w cenie za 1kwh, która wynosi ok 10%.Ale mam info, że powstaną tańsze stacje ładowania w Przasnyszu i to w lepszych lokalizacjach:).