Pierwsze spotkanie seniorów w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

25 maja odbyło się pierwsze spotkania seniorów w ramach projektu „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”. Na koniec maja zaplanowano inaugurację spotkań międzypokoleniowych.

 

W środę, 25 maja w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu z 20 uczestnikami projektu „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”. Poprowadziła je dyrektor przasnyskiego MOPS-u Joanna Cieślik.  Była to okazja do poznania się oraz podpisania deklaracji uczestnictwa w proponowanych zajęciach.

 

– Głównymi działaniami w jakich seniorzy będą brali udział to aktywność społeczna i kulturalna oraz opieka duchowa, pomoc społeczna, aktywność zawodowa i wsparcie psychologiczne. Spotkania przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, uczestnicy projektu wyrazili bardzo duże zainteresowanie deklarując wolę udziału w proponowanych aktywnościach – informuje ośrodek.

Pierwsze zajęcia w ramach projektu odbędą się 30 maja i zostaną zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zajęcia połączone będą z inauguracją spotkań międzypokoleniowych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 miesiąc temu

Nie widziałam ogłoszenia o naborze uczestników projektu.

Ignacy
Ignacy
1 miesiąc temu
Reply to  jana

Bo wszystko cicho, szeptem i na ucho jak mawiał wójt Majaków niejaki Marcel Traczyk.