Pierwsze posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Przasnyszu

12 stycznia w budynku Urzędu Gminy Przasnysz odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Przasnyszu.

 

Posiedzenie otworzyła Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. w Przasnyszu Grażyna Wróblewska. Udział w nim wziął Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu starszy brygadier Waldemar Białczak oraz Komendant w stanie spoczynku Sławomir Niestępski.

W trakcie jego trwania podsumowano działalność jednostek OSP w 2022 roku, omówiono sprawy związane z przeprowadzeniem Zebrań Sprawozdawczych w OSP w 2023 r, a także ustalono zapotrzebowanie w zakresie wyposażenia w sprzęt niezbędny do funkcjonowania jednostek.

 

– Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. w Przasnyszu przywitała uczestników zebrania, a następnie podsumowała działalność związku OSP za 2022 r. W dalszej części posiedzenia głos zabrał  Komendant Powiatowy PSP. Omówił sytuację pożarniczą w 2022 r., podkreślił duży udział strażaków OSP w ratowaniu życia i mienia ludności. Złożył życzenia  strażakom ochotnikom w nowym 2023 roku – tyle powrotów z akcji ratowniczych ile wyjazdów. Komendant Gminny OSP dh. Jarosław Tadrzak omówił sprawy dotyczące zbliżających się w najbliższym czasie Zebrań Sprawozdawczych w jednostkach OSP – relacjonuje gmina.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments