Pierwsze panele PV pojawiły się już w Przasnyszu

Urząd Miasta w Przasnyszu realizuje zadanie pod nazwą „Montaż instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej i wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Przasnysz”.

 

Na ten cel samorząd pozyskał aż 4,3 mln złotych z Polskiego Ładu.

Projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznej na budynkach przasnyskich szkół podstawowych, przedszkolach miejskich, w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz na targowisku miejskim.

Dodatkowo w mieście Przasnysz zostanie wymienione oświetlenie uliczne. Urząd przewidział wymianę około 850opraw lamp miejskich z sodowych, o dużych mocach 70, 100 i 150W, na energooszczędne oprawy LED oraz sieć i sterowanie.

 

Pierwsze panele PV zostały już zamontowane.

– Miasto realizuje inwestycję wartą ponad 800 tys. złotych dotyczącą montażu OZE na budynkach użyteczności publicznej. Zamontowano już panele PV na OSIR i targowisku miejskim. Niebawem takie panele pojawią się na szkołach i przedszkolach – informuje Łukasz Machałowski, wiceburmistrz miasta Przasnysza.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
1 rok temu

Bardzo dobry pomysł aby montować je w miejscu ogólnodostępnym obok boiska. Jak nie oberwą piłką z boiska to żule na dniach Przasnysza (o ile się odbędą) sprawdzą ich wytrzymałość.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Zbrzydzą to niewielkie miasto gdzie i tak jest mało ładnych miejsc. Już jakiś jest na dachu budynku na rynku stercząc prawie pionowo. Co na to konserwator zabytków ? Chyba nic ponieważ samowola kwitnie tu i ówdzie , a przecież obszar starego miasta jest podobno objęty ochroną .. czyli … … ….