Pierwsze bodziaki w Chorzelach oficjalnie rozdane.

26 marca w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach, burmistrz Beata Szczepankowska uroczyście powitała nowo narodzonych mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele i wręczyła rodzicom dedykowane bodziaki dla maluszków oraz listy gratulacyjne i upominki. Uroczystość odbyła się w niezwykle ciepłej i rodzinnej atmosferze. Będzie ona już tradycją.

W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli nie tylko rodzice naszych pociech, ale także ich rodzeństwo i dumni dziadkowie. Wyjątkowe podarunki wraz z panią burmistrz wręczyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Drężek.

Obecni na uroczystości byli:
Nataniel Bugajski – rodzice Anna i Krzysztof Bugajscy
Nina Ebing – rodzice Emilia i Grzegorz Ebing
Tymon Bartosz Paź – rodzice Izabela Łojewska i Tomasz Paź
Emilia Skoniecka – rodzice Iwona i Michał Skonieccy

– Rozpoczynamy tradycję witania w naszej małej ojczyźnie nowych mieszkańców. Jest to historyczny moment, dlatego chcę wyrazić wielką wdzięczność i radość, że jesteście Państwo z nami. Cieszę się, że wspólnie tworzymy jedną wielką rodzinę – mówiła Beata Szczepankowska.

Burmistrz podkreśliła również jak wielką wartość w życiu człowieka mają dzieci. – Sens naszemu życiu nadają dzieci. To one wytyczają nam cele, działania, dzięki nim podejmujemy się wielu wyzwań. Nie zawsze jednak jest to łatwa droga, dlatego my, jako samorząd będziemy starali się Państwa wspierać. Zależy nam, aby nasi mali mieszkańcy mieli poczucie bezpieczeństwa, by wychowywali się w atmosferze miłości, radości i przyjaźni – powiedziała burmistrz Miasta i Gminy Chorzele.

Przekazane bodziaki mają trzy wzory:

– I Miasto i Gminę Chorzele – jesteś dla nas cudem…jedynym, wyjątkowym, niepowtarzalnym”
– „Witamy Cię w naszej Chorzelskiej Rodzinie !”
– „Cieszymy się, że dołączyłeś do grona Mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele!”.

Oprócz powitalnych prezentów od burmistrz Beaty Szczepankowskiej najmłodsi mieszkańcy otrzymali również upominki od Dyrektor Miejskiego Zespołu Placówek Opieki nad Dziećmi w Gminie Chorzele – Elżbiety Kobus oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach – Anny Lipińskiej. Na zakończenie dla wszystkich zebranych został przygotowany pyszny tort.

To pierwsze, inauguracyjne spotkanie tego typu. Od tego roku, każdy nowo narodzony mieszkaniec Miasta i Gminy Chorzele otrzyma od burmistrz Beaty Szczepankowskiej upominek w postaci wyjątkowych bodziaków i listów gratulacyjnych.

Na uroczystości obecni byli również: Elżbieta Kobus – Dyrektor Miejskiego Zespołu Placówek Opieki nad Dziećmi w Gminie Chorzele, Anna Lipińska – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach oraz Sławomir Czaplicki – kierownik referatu promocji.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments