Pierwsza w nowym roku przysięga wojskowa w 2. ORel Przasnysz [FOTO]

W sobotę 6 lutego w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyła się pierwsza w 2021 roku przysięga wojskowa.

 

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej…” – słowa roty przysięgi wojskowej, za dowódcą Ośrodka płk dypl. Bogusławem Postkiem, wypowiedziało ponad dwudziestu elewów służby przygotowawczej. Czterech z nich, szczególnie wyróżniających się podczas szkolenia: Damian Ossowski, Sebastian Krzymowski, Piotr Macianis, Bartłomiej Orłowski zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi.

– Przysięga wojskowa jest to moment, w którym z kandydatów stajecie się żołnierzami. To również jeden z najważniejszych dni w życiu każdego z Was. Podejmujecie się zobowiązań wynikających ze słów roty Przysięgi Wojskowej, na całe życie, dla dobra i chwały naszej Ojczyzny. Gratuluję i zarazem dziękuję, że podjęliście się tego wyzwania. Apeluję, byście wytrwali w podjętych zobowiązaniach, w idei słów złożonej dziś przysięgi. Bądźcie lojalni i odpowiedzialni w swoim postępowaniu i zawsze kierujcie się mądrością i dobrocią. Godnie reprezentujcie również wartości oraz ideały o które walczyły kolejne pokolenia Polaków. Pamiętajcie, że w tych kilku zdaniach zawarte są treści zasadnicze odnoszące się do Boga i honoru ale także deklaracja oddania w potrzebie życia za Ojczyznę. Bądźcie gotowi do obrony wartości narodowych, wiary i własnego narodu. Jestem przekonany, że godnie i z honorem pełnić będziecie służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej oraz z należytym szacunkiem polskiego żołnierza nosić wojskowy mundur. Niech te 3 najważniejsze słowa jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna będą od dzisiaj waszym mottem i przypominają o szczególnej misji i poczuciu odpowiedzialności za społeczeństwo i naszą Ojczyznę przynosząc Wam zasłużone uznanie – powiedział Dowódca jednostki gratulując elewom.

 

Pułkownik Postek podziękował również rodzicom żołnierzy za wychowanie swoich dzieci w duchu patriotyzmu i wzorowe przygotowanie ich do wypełnienia powinności wobec Ojczyzny.
Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów, podczas której elewi mogli po raz pierwszy publicznie zaprezentować swoje umiejętności z zakresu musztry.

 


 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments