Pierwsza akcja HDK Legion w 2023 roku. Udział wzięło blisko 50 osób

W poniedziałek, 9 stycznia odbyła się pierwsza w 2023 roku akcja HDK 2. Ośrodka Radioelektronicznego we współpracy z Miastem Przasnysz. Na Rynku Miejskim zaparkował krwiobus.

 

9 stycznia na Rynku Miejskim zaparkował specjalistyczny autobus wydelegowany przez RCKiK w Płocku. To w związku z akcją krwiodawstwa zorganizowaną przez HDK Legion 2. ORel.

– Wspólnie z żołnierzami doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem na podsumowanie ubiegłorocznej działalności koła HDK w 2. ORel będzie organizacja kolejnej zbiórki krwi. Do naszej pierwszej tegorocznej akcji włączyło się blisko 50 osób, mieszkańców naszego miasta, jak również żołnierzy. Serdecznie wszystkim uczestnikom dziękuję. Również słowa podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta Przasnysz panu Łukaszowi Chrostowskiemu, za kontynuowanie tej szlachetnej inicjatywy, która trwa na przasnyskim rynku już od kilku lat  – podsumował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Wsparcie lokalnej społeczności zostało wpisane na stałe w misję i zadania przasnyskiej Jednostki Wojskowej. Dlatego tylko w ubiegłym roku w ramach zorganizowanych i indywidualnych donacji żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego wraz z 8 batalionem Walki Elektronicznej oddali krew 1472 razy, co dało wynik aż 662,4 litra tego cennego daru, a ponadto również prawie 10 litrów osocza. W mojej ocenie jest to świetny wynik, za co z całego serca wszystkim żołnierzom i pracownikom Resortu mówię proste, żołnierskie Dziękuję! Zachęcam do udziału w kolejnych akcjach Honorowego Krwiodawstwa zarówno na przasnyskim rynku, jak również na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego o czym będziemy informowali – dodaje.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
22 dni temu

informujcie przed czasem, że będzie a nie, że był. Wtedy przyjdzie więcej osób