Pieniądze z Ministerstwa Sportu dla klubów z naszego powiatu. Znamy beneficjentów

Kluby sportowe z terenu powiatu przasnyskiego otrzymały dofinansowanie od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach rządowego programu “Klub”.

 

Rządowy program zapewnia wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych, stanowiących lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem wsparcia są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego.

Program skierowany jest do klubów sportowych jedno, jak i wielosekcyjnych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

 

Otrzymane środki mogą być przeznaczone są na:

  1. Wynagrodzenie trenera,
  2. Zakup sprzętu sportowego,
  3. Organizację obozu sportowego.

 

31 maja 2021 roku Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnął nabór wniosków z Programu “Klub” na realizację w 2021 r. Wśród ponad 5 tysięcy małych i średnich klubów sportowych, które otrzymały dofinansowanie, są także kluby z terenu powiatu przasnyskiego. W całej Polsce dofinansowaniem zostały objęte 5131 kluby.

 

Kluby z terenu powiatu przasnyskiego, którym przyznano środki:

– Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu – 10 tys. zł

– Uczniowski Klub Sportowy ,,ISKRA ” w Krasnem – 10 tys. zł

– LKS Mazowsze Jednorożec – 10 tys. zł

– Jednorożecki Klub Badmintona “BadKurp” – 10 tys. zł

– Stowarzyszenie Jednorożec robi co może – 10 tys. zł

 

M. Jabłońska


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola
Wiola
16 dni temu

Nie sprawiedliwie a Krzyniak czemu nie dostał nic?

Paweł
Paweł
16 dni temu

Po linii partyjnej ci beneficjenci, widać jak na dłoni.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
16 dni temu

A tymczasem na wp.pl na głównej stronie wisi duży artykuł o sytuacji Pani Danuty i jej córki Loni. W ciągu godziny na zrzutce przybyło ponad 20.000 zł! I na tym się zapewne nie skończy.

M.K.
M.K.
16 dni temu

Prawdę mówiąc nikt za kluby wniosków nie złoży więc jaki prezes taki klub jak się nie chciało prezesowi wniosku złożyć to klub nie dostał pieniędzy i nie ma tu żadnej Lini partyjnej. Ale nie ma co płakać zawsze można zmienić prezesa na takiego który będzie się interesował tym gdzie i jakie wnioski składać żeby klub mial pieniądze i się rozwijal