Pieniądze dla przasnyskiego szpitala na dodatkowe wyposażenie wideokolonoskopu

Podczas ostatniej sesji 18 stycznia 2023 r., Rada Powiatu Przasnyskiego na wniosek Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego zatwierdziła zmiany w uchwale budżetowej na 2023 r. Te polegają m.in. na zwiększeniu planu wydatków o kwotę 21 tys. zł na zakup dodatkowego wyposażenia do wideokolonoskopu. Wzbogacone urządzenie posłuży pacjentom korzystającym z diagnostyki w Pracowni Endoskopowej w Szpitalu im. dr. W. Oczko w Przasnyszu.

 

W Pracowni Endoskopowej wykonywane są badania górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wśród nich jest m.in. kolonoskopia, czyli badanie, umożliwiające obejrzenie śluzówki jelita grubego, będące jednym z najważniejszych badań profilaktycznych raka jelita grubego lub zmian w śluzówce jelita.

 

– Dodatkowe wyposażenie wideokolonoskopu, zakupione dzięki dofinansowaniu Powiatu Przasnyskiego, pozwoli na sprawną diagnostykę pacjentów leczonych w przasnyskim szpitalu oraz pacjentów ambulatoryjnych, posiadających skierowanie na badanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JoaNNa
JoaNNa
8 miesięcy temu

A znieczulenie przed kolonskopia gdzie?to chyba jeden z ostatnich szpitali,w którym pacjenci go nie mają