Pielgrzymka Przasnysz – Rostkowo 1992 – “Ducha nie gaście” [VIDEO]

Pierwsza oficjalna pielgrzymka z Przasnysza do Rostkowa odbyła się w 1983 roku. Wzięła w niej licznie udział młodzież z całej diecezji. W sumie pielgrzymka liczyła ok. 1500 osób. Od Roku Jubileuszowego 2000 pielgrzymka znacznie się rozrosła i przybywają na nią również pielgrzymi z sąsiednich diecezji.

 

Dzięki materiałowi video, jaki w serwisie YouTube zamieścił Sławomir Topolewski, możemy prześledzić przebieg pielgrzymki Przasnysz – Rostkowo, która odbyła się w 1992 roku pod hasłem przewodnim “Ducha nie gaście”.

 

– Od tego czasu (1983r. – przyp.red.) datuje się nieprzerwana tradycja pielgrzymek dzieci i młodzieży z Przasnysza do Rostkowa. Corocznie gromadzi ona dużą liczbę uczestników. Od Roku Jubileuszowego 2000 pielgrzymka znacznie się rozrosła. Przybywają na nią również pielgrzymi z sąsiednich diecezji, głównie łomżyńskiej, warmińskiej i toruńskiej. Z racji na dużą ilość uczestników, pielgrzymka została podzielona na dwie części – pierwsza dla dzieci, które przed południem wędrują pieszo z Przasnyszu do Rostkowa na Mszę Świętą koncelebrowaną przez Biskupa Płockiego. Druga część to popołudniowe spotkanie młodzieży w Rostkowie, gdzie odbywa się Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego, program ewangelizacyjny i koncerty muzyków chrześcijańskich – czytamy na stronie Parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

 


 

Źródło YT/slawektopolewski
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
14 dni temu

Czadowo,
chciałbym zobaczyć więcej nagrań z dawnych lat, gdzie w Przasnyszu było zielono i ładnie. Z lat przed masowym karczowaniem drzew przy ulicach…