Pięciolatek z Przasnysza potrzebuje pieniędzy na leczenie. Do zakończenia zbiórki brakuje ponad 70 tys. zł

Pięcioletni Aleksy z Przasnysza po urodzeniu rozwijał się prawidłowo. Uwielbiał grać w piłkę nożną. Po szczepieniu z dnia na dzień nastąpił regres w rozwoju dziecka. Teraz jego rodzina zbiera pieniądze na leczenie chłopca. Brakuje ponad 70 tys. zł.

 

– Pojawiły się codzienne ataki padaczkowe, na skutek których Aleksy dosłownie odpływał na naszych oczach. Zmienił się nie do poznania. Zaczął zapominać zdobyte wcześniej umiejętności. Stał się bardzo pobudzony, drażliwy, płakał całe dnie. Nie umieliśmy w żaden sposób go uspokoić. Wiedzieliśmy tylko, że coś mu dolega, ale nie wiedzieliśmy co – opowiadają rodzice chłopca.

– Wkrótce po swoich trzecich urodzinach Aleksy został ugryziony przez kleszcza, niedługo po tym przeszedł też infekcje covidową i wtedy nastąpiło najgorsze. Aleks przestał mówić, zmieniła się też jego twarz, poczuliśmy, że tracimy nasze dziecko. Chłopiec, który wczoraj biegał za piłką, rozmawiał z nami, nagłe nie potrafił powiedzieć słowa, stał się bardzo ospały i apatyczny, całymi dniami leżał na łóżku, uderzając głową z bólu.

 

Rodzice zrobili ponad 150 stron badań w Polsce i za granicą. Potwierdziły one niedobory odporności, demienilizację mózgu oraz wskazały na autoimmunologiczny pediatryczny zespołu zaburzeń neuropsychiatrycznych poinfekcyjnych, czyli w skrócie PANS/autoimmunologiczne zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Rodzice zwrócili się o pomoc do prywatnej kliniki Centrum Świętego Łukasza, gdzie jako jedyni w Polsce leczą schorzenie za pomocą nowoczesnych terapii IVIG i SOT.

– Lekarze z Gdańska są gotowi, żeby objąć opieka także naszego Synka. Koszty leczenia oczywiście są ogromne i tu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę! Liczymy, że dzięki niej Aleksy wkrótce znowu nauczy się gry w piłkę – apelują.

Do zamknięcia zbiórki brakuje ponad 70 tys. złotych.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tolek
Tolek
6 miesięcy temu

Biedne dziecko,wstyd że rodzice muszą prosić o pomoc ,a państwo polskie na gdzieś chore osoby walczące o życie. Trzymaj się maluchu musi być dobrze

Ania
Ania
6 miesięcy temu
Reply to  Tolek

Na wszystko jest żeby rozdawać a nal eczenie nawet dzieci nie ma

Andrzej
Andrzej
6 miesięcy temu
Reply to  Tolek

kartonowe państwo ma pieniążki na pensje dla swoich tłustych kotów oraz baner na gmachu NBP „inflacja to nie my” a na leczenie dzieci Obywateli którzy to finansują – nie ma.