Piąta fala koronawirusa nieunikniona? Minister zdrowia podaje datę

Polska nie uporała się jeszcze z czwartą falą pandemii koronawirusa, tymczasem minister zdrowia zapowiada, że piąta jest nieunikniona. Wspomina też kiedy możemy spodziewać się jej szczytu.

 

Nadejście piątej fali jest związane z nowym wariantem koronawirusa jakim jest Omikron. W Polsce potwierdzono już pierwsze zakażenia.

W poniedziałek, 20 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w programie Wirtualnej Polski, że szczyt piątej fali zakażeń koronawirusem może przypaść na drugą połowę stycznia.

Minister zdrowia zapowiedział także, że niewykluczone jest wprowadzanie dalszych restrykcji. „Sytuacja jest niebezpieczna. Jest ryzyko, że będziemy musieli podejmować jeszcze bardziej trudne decyzje” – stwierdził i dodał, że granicą wydolności systemu jest poziom 30 tys. zajętych łóżek. Odnosząc się do danych z ostatnich tygodni ocenił, że obecnie sytuacja jest krytyczna.

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska z kolei podkreślił, że nowy wariant jest „zdecydowanie bardziej zaraźliwy, niż ten, który jest w tej chwili, czyli wariant delta”. Zaapelował jednoczenie o korzystanie z maseczek i zachowywanie dystansu oraz stosowanie dezynfekcji.

– Aby ten wirus mógł się szybciej rozprzestrzeniać wystarczy kilkanaście minut w bliskim kontakcie z osobą zakażoną” – ostrzegł.

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu

Ustawę o TVN to w 2 godziny ogarnęli.

A kwestią sprawdzania paszportów covidowych przez pracodawców i obowiązkowych szczepień jest juz kolejny miesiąc procedowana. O czwartej fali było wiadomo od miesięcy. I nic nie zostało zrobione.
Jak spadł Tupolew w Smoleńsku to mieliśmy załobę narodową. Teraz codziennie spada takich Tupolewow pięć i nic się nie dzieje. Nie ma tematu, bo się suweren zdenerwuje…

Kefas
Kefas
26 dni temu

A może tak zamiast obowiązkowych szczepień dla medyków, wprowadzić obowiązek leczenia przez nich pacjentów. Myślę ze chorym jest wszystko jedno czy leczy ich zaszczepiony czy niezaszczepiony lekarz.

Last edited 26 dni temu by Kefas
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
Reply to  Kefas

Naprawdę nie widzisz, że cały system opieki zdrowotnej jest już na krawędzi wydolności???

Marysia
Marysia
26 dni temu

piętą i kolejne fale zatrzymamy jeśli będziemy się szczepić co 5 miesięcy, to przekaz ministra Niedzielskiego, co do paszportów to niestety, terminy ważności będą skrócone również do kilku m-cy, tak już dzieje się w Belgii. Pozostaje pytanie – skoro transmisji wirusa nie zatrzymały dwie dawki, to jak ma ją zatrzymać każda kolejna taka sama ???

Anna
Anna
26 dni temu

Polski rząd coś robi – źle, nic nie robi – źle. Z jakiej opcji by nie był…
Nie ma chyba bardziej skłóconego narodu niż naród polski…

Maxx
Maxx
26 dni temu
Reply to  Anna

Bo jak trzeba działać nic nie robi a jak nie trzeba lata tak, że nie nadąża taczek załadować?
W sprawie pandemii i szczepionek zostaliśmy zostawieni sami sobie, bo to co było obiecywane pół roku temu, już ma się nijak do prawdy i rzeczywistości. W internecie nic nie ginie i dziś można sobie wejść na strony gov sprzed pół roku albo roku zobaczyć obietnice, które teraz po cichu pozmieniano na inne. No i ogólnie rządzi kasa i prywatne interesy nie dobro narodu.

nnn
nnn
26 dni temu
Reply to  Anna

Ja się kłócę 🙂 ale jak mi się nie podoba to mówię lub piszę. Takie moje prawo , chociaż nie wszystkim to się podoba.

karol
karol
26 dni temu

Słyszałem że ma być osiem fal

Daniel
Daniel
26 dni temu

Kiedy będzie można się zaszczepić kolejną dawķą?😂😂

michał
michał
26 dni temu

To jest rząd tumanów i nieudaczników, którzy jedynie myślą o sobie, o Pieniądzach i Stołkach, o przejęciu TVN i o spadających sondażach.

Adrian
Adrian
25 dni temu
Reply to  michał

Jak nadejdą kolejne wybory to miejmy nadzieję, że PIS i PO popłyną z kolejną falą. Oby naród miał tyle rozumu aby wypiera… ić to dziadostwo z kolejną falą.