Piach zalega na ulicach Przasnysza. Kiedy sprzątanie?

Przasnyszanie narzekają na stan ulic. Tym razem nie chodzi jednak o ich nawierzchnię, ale o zalegający po zimie piach.

 

– Wszędzie w mieście pełno piasku – pisze do nas czytelnik. – Ulice są nieposprzątane. Piasek unosi się z wiatrem i sypie po ubraniu. Samochodu nie ma co myć, bo zaraz i tak pokrywa się pyłem. Śnieg już stopniał może warto byłoby zwrócić uwagę miastu i ulice już posprzątać. Czy odpowiednie służby zamierzają się tym zająć w najbliższym czasie? – zapytał, zaś kolejnego dnia poinformował nas, że widział już maszynę zamiatającą ulicę św. Stanisława Kostki.

My wyjaśniamy, że ulica świętego Stanisława Kostki jest drogą krajową i jej utrzymaniem zajmuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a nie samorząd miejski.

 

Z pytaniem czytelnika zwróciliśmy się do burmistrza, Łukasza Chrostowskiego.

– Tak jak w każdym sezonie takie prace rozpoczynamy z momentem nadejścia wiosny. Zatem pod koniec marca – skomentował włodarz.

Podobną odpowiedź usłyszeliśmy od Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, które jest właścicielem zaledwie kilku dróg w mieście.

– Sprzątać ulice będziemy przed świętami Wielkanocnymi. W marcu pogoda jest jeszcze zmienna, nie ma więc pewności, że śnieg już nie spadnie, że nie będzie przymrozków i nie trzeba będzie znów ulic sypać. Dlatego zazwyczaj czekamy do wiosny – wyjaśnia Magdalena Kowalewska, kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu

Oj ubranka się z lekka przykurzą… czy w dzisiejszych czasach w Przasnyszu nie ma większych zmartwień niż taczka piachu??????

Miszcz
Miszcz
2 lat temu

Chorzele już posprzątane

Sylwia
Sylwia
2 lat temu

Mieszkańcy chcą, żeby sprzątnąć ulice a oni, że przed świętami sprzątną. Na litość boską jakie chore podejście. Do połowy kwietnia mamy czekać? Tylko raz do roku sprzątacie?

iop
iop
2 lat temu
Reply to  Sylwia

Miotłę w ręce i do roboty , to nie jest w obecnej sytuacji najważniejsze.

Dorota
Dorota
2 lat temu
Reply to  iop

Właściciele posesji nie odpowiadają za sprzątanie ulic należących do miasta. Nie tylko Chorzele są posprzątane po zimie.

michał
michał
2 lat temu

Zima się jeszcze nie skończyła! Jeżeli komuś przeszkadza piasek przed posesją to miotłę w ręce i do roboty. Żadna praca nie hańbi.

Ata
Ata
2 lat temu
Reply to  michał

A to zimą może być brudno?

Ata
Ata
2 lat temu
Reply to  michał

Praca nie hańbi, niech każdy robi co do niego należy.