PG Przasnysz: Królowa nauk im niestraszna

Szkoły średnie w Przasnyszu na wiosnę starają się przypomnieć o sobie gimnazjalistom, również tym najzdolniejszym. W ostatnim czasie odbyły się aż dwa konkursy matematyczne – 31 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjr. Henryka Sucharskiego (nagrody wręczono 28 kwietnia) a 7 kwietnia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.

Do przedmiotowych zmagań przystąpić mogli uczniowie należący do odpowiedniej grupy wiekowej. Swoje reprezentacje miały szkoły nie tylko z naszego powiatu. Nie obyło się bez niespodzianek, choć nikogo, kto zna solidność Darii Urban z klasy III a (uczennicy p. Agnieszki Goździewskiej), nie dziwi jej sukces. W zmaganiach organizowanych przez ZSP zajęła 3. miejsce.

Z kolei ALO ma przez Darię i Rafała Kołakowskiego z klasy III b (ucznia p. Beaty Kwiatkowskiej) twardy orzech do zgryzienia. Zajęli oni ex aequo 1. miejsce. Nawet przeprowadzona 27 kwietnia dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia (oboje zdobyli 100% punktów), a zgodnie z regulaminem zwyciężyć może tylko jedna osoba. Pozostaje zatem czekać na decyzję organizatora.
Należy dodać, że oprócz wspomnianych zwycięzców do konkursów przystąpiły także Weronika Napiórkowska z klasy III a oraz Natalia Winnicka z klasy III f . Cieszy, że nasi uczniowie lubią i umieją liczyć – nie tylko na siebie.

PG Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments