Petycja mieszkańców sołectwa Ulatowo – Czerniaki uznana za zasadną. Komisja za remontem drogi prowadzącej do pól

Mieszkańcy sołectwa Ulatowo – Czerniaki złożyli petycję w sprawie remontu drogi, która przebiega przez podmokły teren. Rolnicy mają problem z dojazdem do pól. Radni uznali skargę za zasadną.

 

Mieszkańcy sołectwa Ulatowo – Czerniaki złożyli petycję z prośbą o remont drogi prowadzącej do łąk. Odcinek, o którym mowa, przebiega przez podmokły teren, co powoduje, że mają trudności ze zbiorem siana.

– Częściowo droga została wyremontowana, lecz w dalszym ciągu są trudności z przejazdem. Podpowiadaliśmy władzom gminnym, że bez przekopu rowu odprowadzającego wodę nie da się osuszyć przejazdu, lecz napotykamy na ciągłe kręcenie. Odnosimy wrażenie, że władze gminne nie przejmują się tym, czy zwierzęta gospodarskie będą miały co jeść,  i czy w jakiś sposób można pomóc rolnikom, najważniejsze jest czy na czas zapłacą coraz wyższe podatki i różne zobowiązania – czytamy w petycji.

 

Mieszkańcy sołectwa Ulatowo – Czerniaki zarzucają władzom opieszałość i brak chęci by pomóc rolnikom.

– Poszczególni rolnicy zwracali się  z tym problemem wielokrotnie do wójta gminy, lecz jak dotąd pozostawało na obiecankach. Niektórzy wspominają, jak to w kampanii wyborczej miało być nam dobrze. Tak więc są różne dotacje i programy na dofinansowania takich przedsięwzięć, tylko trzeba chcieć pomóc rolnikom, a nie zatrudniać radnych w jednostkach organizacyjnych gminy – dodają.

We wtorek, 14 grudnia odbyło się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która przeanalizowała petycję i zapoznała się z informacją wójta gminy Krzynowłoga Mała o stanie technicznym drogi gminnej w miejscowości Ulatowo – Czerniaki. Członkowie komisji uznali, że zasadna jest naprawa drogi gminnej w tej miejscowości i tym samym ułatwienie rolnikom przemieszczanie się do ich pól.

 

– Każdego roku, w miarę możliwości finansowych Gminy, wykonywane są remonty i budowa tych odcinków dróg, które najbardziej tego wymagają. Wykonanie remontu drogi, która jest przedmiotem petycji zostanie przedstawione jako propozycja do budżetu Gminy – uzasadniła komisja.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie petycji jednogłośnie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
15 dni temu

W gminie teraz jest dużo kasy wójt wszystkim tłumaczy więc poczekajmy do wiosny jest nadmiar kasy będzie I droga

OSTRA
OSTRA
14 dni temu

JAKIE WŁADZE SOBIE WYBRALIŚCIE TAKIE MACIE…😄😄😄