Pętla indukcyjna dla niedosłyszących interesantów urzędu w Chorzelach

W Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele została zainstalowana pętla indukcyjna. Ma ona pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych.

 

Beata Szczepankowska, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele poinformowała, że dla niedosłyszących interesantów urzędu została zamontowana specjalna pętla indukcyjna. Znajduje się ona w punkcie informacyjnym na parterze budynku.

– Zainstalowana pętla indukcyjna ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych. To urządzenie, które przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Użytkownik aparatu słuchowego wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk bezpośrednio z mikrofonu prelegenta. Pozwala to wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia – informuje burmistrz Szczepankowska.

 

 

Aby osoba mająca problem ze słuchem mogła skorzystać z pętli indukcyjnej musi przełączyć swój aparat słuchowy na tryb indukcyjny, czyli z trybu M na T.

– System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy – dodaje burmistrz.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments