Peregrynacja relikwii błogosławionego Karola Acutisa w Przasnyszu

19 listopada w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu odbyła się peregrynacja relikwii Karola Acutisa, włoskiego ucznia liceum w Mediolanie, internauty na rzecz Eucharystii, błogosławionego Kościoła katolickiego.

 

W dniach od 18 do 20 listopada na terenie Diecezji Płockiej odbywała się peregrynacja relikwii błogosławionego Karola Acutisa, jednego z trzynastu patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Błogosławiony Karol był zafascynowany internetem, z którego uczynił narzędzie do ewangelizacji.

Peregrynacja jego relikwii miała miejsce w kilku parafiach w diecezji płockiej, w tym także w Przasnyszu. W sobotę, 19 listopada relikwie zostały przekazane do parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, następnie do parafii św. Maksymiliana w Płońsku, a wieczorem trafiły do parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.

 

– Relikwie dotarły do przasnyskiej Fary wieczorem, o godz. 18:00, a zostały uroczyście wniesione do kościoła w asyście księdza proboszcza, kapłanów pracujących w naszej parafii, o. Grzegorza z Parafii Ojców Pasjonistów oraz  ministrantów i dzieci z Oazy Dzieci Bożych. Mimo, że relikwie bł. Carlo Acutisa przebywały w naszej Farze 3 godziny, to jednak były to dla wszystkich obecnych bardzo wyjątkowe chwile – relacjonuje przasnyska „Fara”.

Peregrynacja relikwii błogosławionego Karola Acutisa rozpoczęła się uroczystą mszą  św. i zakończono ją wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Następnie relikwie wyruszyły do Parafii Świętej Rodziny w Mławie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments