Pensja włodarza gminy Krasne w górę. Ile zarobi wójt?

Od 1 listopada 2021 r. radni wszystkich gmin podejmują decyzje o podwyższaniu wynagrodzeń włodarzy. Weszła bowiem w życie ustawa, na mocy której wzrósł górny ustawowy pułap wynagrodzenia (kwota liczona jest już z dodatkami), które może być wypłacane włodarzowi samorządu.

 

Warto dodać, że wprowadzony został także dolny pułap, więc ostateczna kwota, jaką otrzymuje włodarz, nie może być niższa niż 80% maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk w przepisach wydanych przez Radę Ministrów. Nie ma znaczenia również miesiąc uchwalania przez radnych podwyżki, gdyż ta wypłacana jest z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 r.

W powiecie przasnyskim podwyżki otrzymali już: starosta Krzysztof Bieńkowski, burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta i gminy Chorzele Beata Szczepankowska, wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i wójt gminy Jednorożec, Krzysztof Iwulski.

 

Teraz do tego grona dołącza wójt gminy Krasne Michał Szczepański. Radni przyznali wójtowi wynagrodzenie w wysokości:

  • wynagrodzenie zasadnicze – 9 225 zł
  • dodatek funkcyjny – 2 835 zł
  • dodatek specjalny 30 proc. wynagrodzenia zasad niczego i dodatku funkcyjnego – 3 618 zł

Wójtowi przysługuje także dodatek za wieloletnią pracę.

– Chciałbym żeby wybrzmiało, iż uchwała, którą podjęliśmy o podniesieniu wynagrodzeniu dla pana wójta nie była naszą własną inicjatywą. Zostaliśmy do niej niejako zmuszeni przez rząd. My musieliśmy tylko zagłosować. Te uposażenia są dość wysokie, więc myślę, że to zmotywuje do pracy jeszcze lepszej i że też postaracie się pamiętać o zwykłych pracownikach samorządowych – mówił radny Witold Grabowski.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
11 miesięcy temu

Brawo. Nie poszedł po bandzie jak nasz burmistrz

Mietek
Mietek
11 miesięcy temu
Reply to  Michał

I tak dużo ogromną kultura to wykazał się tylko wójt z Jednorożeca Widać że w Jednorożcu jest wójt dla ludzi A reszta kasa Ale trzeba pamiętać kadencja szybko się skończy

mini
mini
11 miesięcy temu

Okradną ten kraj i jego mieszkańców ze wszystkiego. Obsadzają urzędowe stanowiska znajomymi królika, bez konkursu, bez doświadczenia, byle swój, mnożąc stołki. Kto na nich urobi?

OSTRA
OSTRA
11 miesięcy temu

BRAK JAKICHKOLWIEK ZASAD PRZYZWOITOŚCI RADNYCH GODZĄCYCH SIĘ NA TAK WYSOKIE PODWYŻKI DLA WŁODARZY 👎👎👎 KTÓRZY Z NIEWIELKIMI WYJĄTKAMI (GMINY CHORZELE , JEDNOROŻEC, PRZASNYSZ i KRASNE) SĄ DELIKATNIE MÓWIĄC NIEUDACZNIKAMI…👎👎👎
ALE KADENCJA SZYBKO SIĘ KOŃCZY …. I OBY NEGATYWNIE DLA OSÓB BEZ SKRUPUŁÓW I KSZTY MORALNOŚCI…👎👎👎