Pędziła ponad 100 km na godzinę przez Drążdżewo. Straciła prawo jazdy

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym kobiecie, która przez Drążdżewo jechała z prędkością ponad 100 km na godzinę. Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 

– W sobotę rano w Drążdżewie  policjanci zatrzymali 38 – letnią kierującą mercedesem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 52km/h w terenie zabudowanym – informuje Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Kobieta straciła prawo jazdy oraz otrzymała mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

 

Policja przypomina, że od 1 stycznia kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów, za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
23 dni temu

Może na dymano się spieszyła

Jagoda
Jagoda
22 dni temu
Reply to  Erodisco

Nienawidzę wulgarnych ludzi 😐

Obywatel
Obywatel
23 dni temu

Tu nie brak przypominać tylko karać aby efekty były

ANDRZEJ
ANDRZEJ
23 dni temu

Przez Drążdżewo trudno jechać 50/h .Można by wzorem Szli wprowadzić chociaż 60km/h. Ruch jest raczej nie wielki ,jest chodnik ,prosta droga ok.2 km. i taka zmiana wydaje się sensowna i zasadna.

Dawid
Dawid
23 dni temu
Reply to  ANDRZEJ

Tylko że ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym nie jest dla kierowców, żeby sobie przypadkiem nie zrobili krzywdy na skrzyżowaniach i zakrętach, a dla ludzi żyjących w danym miejscu, żeby przypadkiem nie zabił ich wariat w aucie jak będą przechodzić przez drogę do sąsiada.

Samochodowe myślenie w Polsce jak widać jest silne.

andrzej
andrzej
23 dni temu
Reply to  Dawid

Zawsze myślałem ,że tworząc przepisy i ograniczenia uwzględnia się wszystkich użytkowników drogi bez podziału na tych co mają „samochodowe” czy w domyśle „piesze ” myślenie. Większość użytkowników drogi jest zarówno pieszym jak i kierowcą zależnie od potrzeby . Dobrze byłoby o tym pamiętać i nie antagonizować tych dwóch rodzajów użytkowników drogi. Uregulowania prawne powinny służyć poprawie bezpieczeństwa i być przykładem zdrowego rozsądku przy ich tworzeniu . Idąc takim tokiem rozumowania jak mój przedmówca Dawid powinniśmy ograniczyć w terenie zabudowanym prędkość do 10 km/h a będzie jeszcze bezpieczniej . Nie o to chyba chodzi a „wariat ” bez względu na zapisy… Czytaj więcej »

Zenek
Zenek
23 dni temu
Reply to  andrzej

I właśnie dlatego w Drążdżewie masz ograniczenie do 50 km/h. Służy to zarówno bezpieczeństwu Twojemu (jako kierowcy) jak i pieszym. I jak ktoś już wspominał zabudowania są po obu stronach więc zapomnij o 70tce.

Katarzyna
Katarzyna
23 dni temu
Reply to  ANDRZEJ

w Szli jest 70 w miejscach, gdzie zabudowania są tylko po jednej stronie drogi. tam, gdzie są po obu, jest 50. Drążdżewo jest zabudowane po obu stronach.

Ait
Ait
23 dni temu

Tak się wszyscy wypowiadają jakby nigdy nie przekroczyli prędkości. Obłuda.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Ait

Ja przekraczam. Zdarza się, choć nie ma się czym chwalić. No ale nie o 52 kmh w zabudowanym… Bez jaj.