Pędził ul. Żwirki i Wigury ponad 110 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy

W miniony piątek na ul. Żwirki i Wigury w Przasnyszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20 – letniego kierowcę Fiata, który pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 114 km/h.

 

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości aż o 64 km/h w terenie zabudowanym mieszkaniec pow. przasnyskiego został ukarany wysokim mandatem karnym, a do jego konta w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dopisano 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

 

Przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 


 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Prawidłowo . Oby częściej eliminowali z drog takich bezmozgów

\Janek
\Janek
1 rok temu

i bardzo dobrze, jeszcze trzeba było trochę oleju go głowy wlać. i jeszcze #NalezySie mówić o szczećiu, że nikogo nie zabił bo o swoje zycie to chyba nie dba