Pechowy mandat – mieszkaniec powiatu przasnyskiego przekroczył liczbę punktów karnych i stracił uprawnienia do kierowania

W miniony weekend policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom. Jeden stracił uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości, drugi za punkty karne.

 

W weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. Kierowca jechał z prędkością 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

– Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 19 – letni ciechanowianin stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany mandatem karnym 2500 zł, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Kolejny kierowca został zatrzymany w niedzielę, 3 września. Był nim 27-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który także przekroczył prędkość.

– Jednak nie to było powodem utraty prawa jazdy. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 27 – letni kierowca BMW przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych za liczne wykroczenia w ruchu drogowym – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

– Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo i zdrowie zależy w pierwszej kolejności od nas samych. Dlatego nie zapominajmy o przestrzeganiu przepisów dotyczących ruchu drogowego. Wsiadając za kierownicę zachowajmy zdrowy rozsądek – wyjaśnia.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu

Dziewiętnastolatek, który w terenie zabudowanym jedzie 130 kmh powinien tracić prawko na 3 lata, a nie 3 miesiące…