Paweł RYKOWSKI z KPP w Przasnyszu z najwyższym wynikiem w eliminacjach konkursu „Dzielnicowy Roku”

W dniach 14 – 15 września 2017 roku na terenie KWP zs. w Radomiu przeprowadzono eliminacje na szczeblu wojewódzkim do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Eliminacje zostały zorganizowane i przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz przy wsparciu Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

W zawodach uczestniczyło 56 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie Policji z garnizonu mazowieckiego. W trakcie eliminacji zostały rozegrane 3 konkurencje: test wiedzy, strzelanie sytuacyjne oraz inscenizacja przyjęcia interesanta.

W konkurencji – test wiedzy – najwyższe wyniki osiągnęli:

1. asp. Paweł RYKOWSKI z KPP w Przasnyszu – 46 prawidłowo udzielonych odpowiedzi na 60 możliwych.

2. st. asp. Piotr HEBDZIŃSKI z KPP w Zwoleniu- 45 prawidłowych odpowiedzi na 60 możliwych.

3. mł.asp. Rafał BIAŁCZAK z KMP w Ostrołęce – 45 prawidłowych odpowiedzi na 60 możliwych ( dłuższy czas rozwiązywania testu).

W drugiej konkurencji strzelanie sytuacyjne – najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy:

1. sierż. szt. Grzegorz BARTOSIEWICZ z KPP w Kozienicach,  58 punktów.

2. asp. Piotr KRACZEWSKI z KMP w Płocku, 58 punktów (mniej przestrzelin wyżej punktowanych)

3.asp. Rafał MĄKOSA z KPP w Kozienicach – 57 punktów.

W trzeciej konkurencji – inscenizacja przyjęcia interesanta najwyższe miejsce zajęli:

1.asp. Paweł RYKOWSKI  z KPP w Przasnyszu, uzyskując 46 punktów na 54 możliwych,

2. mł. asp. Janusz KOŚNIK z KMP w Ostrołęce ex aequo st. asp. Tomasz KARPIŃSKI z KPP w Mławie, uzyskując 44 punkty na 54 możliwych.

Policjanci w tej konkurencji wykazali się profesjonalnym działaniem. Widoczna była znajomość procedur prawnych oraz umiejętność zbierania i wartościowania informacji o zdarzeniu, jak też panowania nad własnymi emocjami i emocjami osoby zgłaszającej interwencję.

Klasyfikacja końcowa eliminacji wojewódzkich do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku” przedstawia się następująco:

1. asp. Paweł RYKOWSKI  z KPP w Przasnyszu, uzyskując 160 punktów na 177 możliwych.

2. st. asp. Tomasz KARPIŃSKI z KPP w Mławie, uzyskując 156 punkty na 177 możliwych.

3. asp. Mariusz BULZACKI z KPP w Żyrardowie, uzyskując 147 punkty na 177 możliwych.

W zawodach uczestniczyły  cztery dzielnicowe mł. asp. Izabela Wrzesień z KMP w Radomiu, st. sierż. Marlena Kołodziejska z KPP Makowa Mazowieckiego, st. sierż. Justyna Kostecka z KPP w Sochaczewie oraz mł. asp. Edyta Prus z KPP w Wyszkowie.

Turniej był formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę obchodową, którzy
są szczególnie blisko ludzkich problemów. Właściwe podejmowanie działań i precyzyjne rozpoznanie problemów społeczności lokalnych, decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców Mazowsza.

Dzielnicowi asp. Paweł RYKOWSKI oraz st. asp. Tomasz KARPIŃSKI będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku ” organizowanych przez Szkołę Policji w Katowicach .

KPP Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments