Paweł O., podejrzany o brutalne zabójstwo siostry, trafi na obserwację psychiatryczną

27 – letni Paweł O., podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 45-letniej siostry trafi na obserwację psychiatryczną w specjalistycznej placówce.

 

O decyzji sądu w sprawie Pawła O. poinformował Polską Agencję Prasową prokurator Marcin Bagiński, szef Prokuratury Rejonowej w Mławie.

„Sąd Okręgowy w Płocku zarządził obserwację psychiatryczną podejrzanego na okres do czterech tygodni. Zostanie ona przeprowadzona w jednej z placówek w centralnej Polsce, zajmującej się tego typu obserwacjami” – powiedział w rozmowie z PAP prokurator Bagiński.

„Wcześniej powołani w śledztwie biegli psychiatrzy uznali, że na podstawie jednorazowego badania nie są w stanie wydać wiążącej opinii, dotyczącej poczytalności 27 – latka i stąd właśnie zaistniała konieczność skierowania wniosku do sądu o zarządzenie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego” – czytamy.

Do zabójstwa 45-letniej wdowy, matki dwójki dzieci, doszło 14 listopada w jej domu w Szumsku. Dokonana przez 27-letniego brata ofiary zbrodnia, miała bardzo brutalny przebieg. Jak ustaliła prokuratura, mężczyzna używając dwóch noży, zadał ofierze wiele obrażeń i odciął jej głowę.

W listopadzie prokurator Bagiński informował, że wstępne wyniki sekcji zwłok 45 – latki wykazały, iż doznała ona licznych ran kłutych okolic szyi oraz klatki piersiowej, a bezpośrednią przyczyną zgonu były uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych szyi, które spowodowały wstrząs krwotoczny.

Mężczyzna przyznał się do zbrodni i złożył wyjaśnienia. Motywem miały być zaszłości rodzinne – jak mówił prokurator: „wyjątkowo niewspółmierne”, dotyczące relacji między rodzeństwem, sprzed co najmniej kilkunastu lat.

Podejrzany o dokonanie zbrodni, był znany policji. Wcześniej notowany m.in. za posiadanie narkotyków.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments