Patriotyczny Marsz Kondycyjny harcerzy z Czernic Borowych

Harcerze z 1 HDK „Zielony Płomień” z Czernic Borowych wzięli udział w Patriotycznym Marszu Kondycyjnym. Na zakończenie czekało na nich ognisko i przyrzeczenie harcerskie.

 

W listopadzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, harcerze z drużyny 1 HDK „Zielony Płomień” ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wzięli udział w Patriotycznym Marszu Kondycyjnym, którego trasa liczyła 11 km.

– Harcerze maszerowali pieszo z Chojnowa, przez wieś Górki, Miłoszewiec, Kownaty, Dzielin i z powrotem wracając do dworu w miejscowości Chojnowo. Delegacja wraz z druhną Joanną Szafrańską złożyła znicze na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej w Chojnowie. Jest to miejsce pamięci, gdzie spoczywają polegli w latach 1914 – 1918 żołnierze – informuje szkoła.

 

Patriotyczny Marsz Kondycyjny został zakończony ogniskiem połączonym z przyrzeczeniem harcerskim.

Przyrzeczenie złożyli: Joanna Suchecka, Wiktoria Żelarzewska, Olaf Starzyk, Bartosz Pszczółkowski, Filip Rudnicki, Kryspin Szymborski, Sebastian Smoleński i Joanna Szafrańska. Poprowadził je harcmistrz Łukasz Kijora oraz podharcmistrz Grzegorz Zieliński z Hufca im. Janusza Korczaka w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
1 rok temu

Kondycja jest po marszu obalili 0,7 pod kiełbasę😜

kasia
kasia
1 rok temu

A na czym polegał ten patriotyzm?