Pasowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Ulatowie – Adamach.

Od rozpoczęcia roku szkolnego minęło już kilka tygodni i nadszedł czas, aby pierwszoklasiści, oswojeni z nowymi obowiązkami, złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Ulatowie Adamach.

I tak 6 października 2020 r. odświętnie ubrani uczniowie, w towarzystwie wychowawczyni Jolanty Tynieckiej, dziarskim krokiem weszli na salę gimnastyczną, gdzie czekali już na nich rodzice, nauczyciele oraz dyrektor szkoły Danuta Łubińska.

Aby dostąpić zaszczytu pasowania, musieli przejść ,, egzamin” oraz wykazać się wieloma umiejętnościami. Tak więc pierwszoklasiści wspaniale recytowali wiersze, odpowiadali na ,,trudne” pytania, śpiewali, tańczyli, wykazali się wszechstronną wiedzą dotyczącą życia szkolnego, odpowiedzialnego i kulturalnego zachowania w szkole, umiejętnością liczenia, czytania oraz patriotyzmem godnym małego Polaka.

Do ślubowania przystąpiło ośmioro uczniów. Aktu pasowania na ucznia dopełniła dyrektor szkoły Danuta Łubińska oraz wychowawczyni Jolanta Tyniecka.

Pierwszoklasiści przystrojeni w galowe birety zostali obdarowani dyplomami, ołówkami, zeszytami.

Drugą część dnia dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami spędziły na stołówce, gdzie rodzice przygotowali dla wszystkich wspaniały tort. To był dla nich bardzo uroczysty dzień.

 

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments