Pasowanie na starszaka i przedszkolaka w Czernicach Borowych

W Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i na starszaka.

 

Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, a zwłaszcza dla tych, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg czernickiego przedszkola. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości i części artystycznej w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki podeszły do tego z ogromnym entuzjazmem. Przez wiele dni pilnie uczyły się nowych piosenek, wierszy i tańca pod czujnym okiem wychowawczyń Moniki Nosarzewskiej i Marty Bartosiewicz – Grześ, aby jak najlepiej zaprezentować swoje talenty artystyczne przybyłym gościom.

 

– Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor, kładąc na ramieniu każdego dziecka „zaczarowany ołówek” dokonała uroczystego aktu pasowania nadając im miano przedszkolaka lub starszaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał z rąk pani wicedyrektor dyplom. Dzieci otrzymały również pamiątki od księdza proboszcza, przewodniczącej Rady Rodziców oraz upominki przygotowane przez rodziców – relacjonuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments