Partia ziemniaków wycofywana ze sklepów Lidl

Trwa proces wycofywania ze sklepów Lidl partii ziemniaków jadalnych sałatkowych. Mogą powodować zagrożenie dla zdrowia.

 

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, które dotyczy partii ziemniaków jadalnych sałatkowych dostępnych w sieci LIDL, ze względu na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin chloroprofamu.

„Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi wycofanie wskazanej poniżej partii produktu pn. Ziemniaki jadalne sałatkowe, po otrzymaniu wyników badań, w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. Na podstawie oceny ryzyka uznano, że spożycie ziemniaków zawierających stwierdzony poziom chloroprofamu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Dystrybutor wycofuje już produkt ze sklepów  na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz śląskiego, w których dana partia była dystrybuowana” – czytamy.

 

Klienci mogą zwrócić artykuł w każdym sklepie bez konieczności okazywania paragonu.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE

Numer partii: L 09/02

Zapakowane dla: Lidl Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Zakład pakujący: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
8 miesięcy temu

ryneczek. jedźcie dalej ścierwo z zachodu (zaznaczam ze polska firma jest jedynie 'pakowaczem’). ten środek zapobiega kiełkowaniu zeby ziemniaczek pięknie wygladał po miesiącu .

kmac
kmac
8 miesięcy temu

Najpierw sprzedaż i trucie klientów, a po kilku tygodniach badania. Podobnie latem było z papryką. Czy to normalne procedury, czy bałagan w służbach odpowiedzialnych bezpieczeństwo zdrowotne i epidemiologiczne?