Partia rzeczy ze zbiórek z gminy Czernice Borowe trafiła na Ukrainę. W planach kolejna akcja

– W lutym 2022 r. gdy wybuchła wojna w Ukrainie aktywnie wspieraliście zbiórki pomocy dla kraju dotkniętego konfliktem zbrojnym. W ostatnim czasie przekazaliśmy kolejną partię rzeczy ze zbiórek (produkty higieniczne, pieluchy, ubranka dziecięce) mieszkańcom Starostinskyiego Rejonu 1 Dmitriwsk TOG – informuje mieszkańców wójt Wojciech Brzeziński i zwraca się z prośbą o wsparcie kolejnej inicjatywy.

 

Do mieszkańców Ukrainy transport trafił za pośrednictwem pana Tolka, zaprzyjaźnionego z gminą mieszkańca Ukrainy.

– Wasza hojność, empatia i gotowość do działania mają ogromne znaczenie dla tych, którzy doświadczają trudności i cierpienia. Wasze bezinteresowne działania dają im poczucie, że nie są sami w obliczu tych trudności. Planujemy kolejną akcję pomocową, potrzeby ludzi, którzy pozostali w kraju i żyją w obliczu wojny są ogromne. Tym razem pomocą chcemy objąć dom opieki seniora, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy – pisze wójt.

 

Brakuje środków higienicznych, pampersów dla dorosłych, pieluchomajtek.

– Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć mieszkańców Ukrainy poprzez przekazanie rzeczy prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Czernice Borowe, tel. 23 674 62 15 – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments