Partia popularnych kiełków wycofana ze sprzedaży – są zanieczyszczone bakterią groźnej choroby zakaźnej

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wydaniu ostrzeżenia publicznego dotyczącego wykrycia obecności bakterii Listeria monocytogenes w partii kiełków brokułu.

 

– W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii kiełków brokułu. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – informuje GIS.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło procedurę wycofywania kwestionowanej partii towaru z obrotu, a 31 marca postanowiono zaprzestać produkcję kiełków z partii nasion użytej do produkcji kiełków brokułu.

– W dniu 1 kwietnia 2023 r. odbyło się mycie i dezynfekcja zakładu. Zakład przeprowadził badania wymazów środowiskowych. Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą w tej sprawie postępowanie wyjaśniające – dodaje GIS.

 

Szczegóły dotyczące produktów:

  • Nazwa produktu: „Kiełki brokułu 50 g” oraz „Kiełki DUO Brokułu Rzodkiewki, 70 g”
  • Numer partii: 07.04.2023 Z2
  • Termin przydatności do spożycia: 07.04.2023
  • Kod kreskowy: 5907771443225
  • Producent: Uniflora Sp. z o.o. ul. Lwowska 8, 42-202 Częstochowa

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu

tymczasem cena giełdowa węgla to jest ok 130$ za TONĘ. w szczycie w styczniu 2023 r. 250$ za TONĘ. teraz policz jak nas wyrucha..i . PIS WON! a zboże techniczne z wupadliny, nie nadające się dla bydła, zjemy w chlebku.