Partia herbatki Humana dla dzieci i niemowląt wycofana ze sprzedaży. Mogą się w niej znajdować ciała obce

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży herbatki owocowej dla dzieci i niemowląt marki Humana. Mogą znajdować się w niej ciała obce.

 

3 stycznia Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, dotyczące znalezienie ciał obcych w partii herbatki owocowej z ekstraktem z owoców, 200 g dla dzieci, firmy Humana.

– W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8 miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym – informuje GIS.

Firma Humana Poland Sp. z o.o., przekazała do wszystkich sieci handlowych, w których można zakupić ich produkt o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktu w magazynach i w sklepach.

 

– Sporządzono dokładne zestawienie rozchodu produktów ze wskazanej partii. Ponadto wdrożono czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji. Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują działania podjęte przez podmiot – dodaje GIS.

 

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu, 200 g

Numer partii: 73033 C56

Data minimalnej trwałości: 29.11.2023

Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments