Parking przy ul. Joselewicza nabiera kształtów. Nie będzie strefy płatnego parkowania w rynku

Budowa parkingu, który ma zapewnić 24 miejsca postojowe ma zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

 

W pierwotnych planach było ukończenie inwestycji przed końcem sierpnia. Prace się nieco przedłużyły, jednak parking już nabiera kształtów. Jak poinformował nas wiceburmistrz Łukasz Machałowski, budowa zakończy się jeszcze w tym tygodniu.

To dobra wiadomość dla mieszkańców, biorąc pod uwagę fakt, że znalezienie wolnego miejsca parkingowego w okolicach rynku jest coraz trudniejsze. Dodatkowy parking, być może nie rozwiąże wszystkich problemów, jednak powinien w jakimś stopniu poprawić sytuację.

 

Przy okazji rozmów z mieszkańcami o dostępności w centrum miasta miejsc parkingowych, jak bumerang powraca temat wprowadzenia opłat za parkowanie. Jak zapewnia nas burmistrz Łukasz Chrostowski takie rozwiązanie nie jest przewidywane.

– Nigdy nie mieliśmy i nie mamy w planach wprowadzenie parkometrów na Rynku Miejskim. To zastosowanie wiązałoby się z kosztowną inwestycją, dodatkowymi kosztami bieżącymi i koniecznością powołania Straży Miejskiej. Nie widzę plusów tego rozwiązania – stwierdza.

Przypomnijmy, że wykonawcą parkingu zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „WALDI” z Przasnysza, które wyceniło swoje prace na ponad 485 tys. zł. Prawie połowę tej sumy – 200 tys. zł – dołożyło starostwo, ponieważ parking ma służyć również klientom Powiatowego Urzędu Pracy, na którego tyłach się mieści.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
14 dni temu

Elegancko .Waldi👏💪 czekam jeszcze na parking po drewniaku na osiedlowej

Tutejszy
Tutejszy
14 dni temu

To parking urzędników, sklepikarzy itp. Jeszcze by był płatny!? Pisałem na forum już przy początku budowy, że tak będzie. Do godziny 9.00 będzie pełny!

Tutejszy
Tutejszy
14 dni temu

Zrobiliśmy sobie parking! Reszta…. gdzie chce! Nam dobrze!

2137
2137
14 dni temu

Prawie pół miliona za utwardzenie i położenie kostki? Chyba zakładam w takim razie firmę z branży drogowej.

Kazio
Kazio
13 dni temu

Wyraźne dofinansowanie ValDiego i zapomoga dla urzędników. A wszyscy niech się cieszą , bo to niby pieniądze unijne, a nie nasze.

Arr
Arr
12 dni temu

Urząd Pracy powinni zlikwidować… urzędniczki znajomych po stołkach pchają… żal