Parking na ul. Joselewicza w Przasnyszu już gotowy. Kierowcy zyskali dodatkowe 24 miejsca postojowe

Budowa parkingu przy ulicy Joselewicza (za Powiatowym Urzędem Pracy) została zakończona. Kierowcy zyskali nowe miejsca do parkowania w okolicach rynku miejskiego.

 

Od pierwszego wejścia wykonawcy na teren budowy minęło już 11 lat. Początkowe prace w tym miejscu rozpoczęły się bowiem jeszcze za kadencji burmistrza Waldemara Trochimiuka. Po wykonaniu wstępnych robót inwestycja została przerwana ze względu na konflikt z mieszkańcami sąsiednich posesji.

Sprawa na nowo ruszyła z miejsca, kiedy obecnym już władzom udało się osiągnąć porozumienie z mieszkańcami.  Wykonawcą parkingu zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „WALDI” z Przasnysza, które wyceniło swoje prace na ponad 485 tys. zł. Prawie połowę tej sumy – 200 tys. zł – dołożyło starostwo, ponieważ parking ma służyć również klientom Powiatowego Urzędu Pracy, na którego tyłach się mieści.

 

W tym tygodniu parking został ostatecznie oddany do dyspozycji kierowców. Zapewnia 24 miejsca parkingowe, dwa są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.

W związku z zakończeniem inwestycji powróciła również poprzednia organizacja ruchu na ulicy św. Wojciecha. Ulica poczynając od skrzyżowania z ulicą Berka Joselewicza, do skrzyżowania z ulicą Kościelną znów jest jednokierunkowa.

 

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barakus
Barakus
11 miesięcy temu

Fajny jest. Nad rzeką i przyrodę można podziwiać

kkk
kkk
11 miesięcy temu

akurat bezrobotny po prace autem

Maryś
Maryś
11 miesięcy temu

W rym czasie zamknęli przy supermedzie