Parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu. Dziś 2. rocznica powstania Chorągwi Rycerzy św. Jana Pawła II

W niedzielę, 17 lipca 2022 r. – na mszy św. o godz. 13.00 parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu będzie gościć Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła z Komandorii Płockiej. Parafia zaprasza chętnych do wstąpienia w szeregi zgromadzenia.

 

Parafia zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości i wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla jej członków. Zachęca także do wstępowania w szeregi rycerskiego zgromadzenia.

„Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym. Swoje powołanie Rycerze Świętego Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie w takie rodzaje aktywności jak: dążenie do świętości swoich członków,  obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny, życia (od poczęcia do naturalnej śmierci), dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny, promocja nauczania Jana Pawła II, promowanie katolickiej duchowości świeckich, wzajemna pomoc bratnia, wspieranie duchowieństwa (w każdej dziedzinie życia), promocja duchowości mężczyzny i wspieranie chrześcijan” – informuje Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ateusz
Ateusz
21 dni temu

O, jak miło, religijni fundamentaliści z zacięciem militarnym. Wcale nie żyjemy w Katolickim talibanie 😀

Romek
Romek
21 dni temu

Ja myślałem, że tylko baby durnieją ale widzę, że i facetom też się udziela. Czyżby to efekt szczepionki 5G? W zamian proponuję Stowarzyszenie Panujących Nad Rozumem, pod patronatem I. Kanta.

Mirek
Mirek
21 dni temu

Banda popierdzieleńców

Ait
Ait
20 dni temu

Niech żyją swoim życiem, tylko innym niech nie narzucają na siłę swoich wartości.

Gorgo
Gorgo
20 dni temu

Już widzę te ustawki z wojownikami Maryi i rycerzami Chrystusa…A tak poważnie to zdaje się że coraz bardziej cofamy się do średniowiecza 🤦🏼‍♂️

Giggs
Giggs
20 dni temu

Kolejna sekta