Para 20-latków chciała żyć ze sprzedaży skradzionych wcześniej butli z gazem. Nabywca towaru odpowie za nieumyślne paserstwo

Łupem 20 – latka i 21 – latki padły min. butle z gazem, pieniądze, biżuteria, laptop oraz alkohol. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę prawie 25 tys. złotych.

 

Na przestrzeni dwóch ostatnich tygodni do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło kilka zawiadomień o kradzieżach z włamaniem do sklepów spożywczych w powiecie ciechanowskim.

– Sprawcy zabrali z ich wnętrza 18 butli z gazem oraz artykuły spożywcze. Straty zostały oszacowane na kwotę prawie 5 tys. złotych. Funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali sprawców tego przestępstwa. 20 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego i 21 – letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego wystawili bowiem na sprzedaż skradzione butle z gazem na jednym z portali społecznościowych – informuje asp. Magda Zarembska.

Równie szybko policjanci ustalili, że para ma na swoim koncie również inne przestępstwo.

– W połowie sierpnia 21-latka i 20-latek włamali się do domu jednorodzinnego skąd ukradli pieniądze, biżuterię, laptop i alkohol o łącznej wartości ponad 20 tys. złotych – dodaje rzeczniczka.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

– W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 58 – letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kupił kilka skradzionych butli z gazem. Odpowie on za paserstwo nieumyślne, które zagrożone jest karą do 2 lat więzienia – relacjonuje.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych funkcjonariusze przedstawili parze 5 zarzutów kradzieży z włamaniem dokonanych wspólnie. Za popełnione przestępstwo każdemu z nich grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments