„Państwo w Państwie” powraca do tragicznego wypadku pod Myszyńcem. Pan Paweł nadal walczy o zadośćuczynienie [VIDEO]

W programie „Państwo w Państwie”, który emitowany jest na antenie Polsatu poruszono historię pamiętnego wypadku, do którego doszło w Myszyńcu Starym w 2019 roku. Jak się okazało, pomimo, że od zdarzenia minęły prawie 4 lata, mężczyzna nadal musi walczyć o odszkodowanie.

 

24 czerwca podróżująca samochodem osobowym rodzina jadąca na Mazury dostała się między dwa samochody ciężarowe. Osobówka zatrzymała się za poprzedzającym ją TIR-em. W tył citroena wjechała jadąca za nim rozpędzona scania, która dosłownie zmiażdżyła osobowe auto.

W tragicznym wypadku zginęły 3 osoby: prowadząca auto kobieta, jej 9-letni syn i babcia chłopca. Sprawę wypadku prowadziła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Ostatecznie sąd skazał Wiesława P. na karę pięciu lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów przez dziesięć lat. Zasądził także nawiązkę w wysokości 100 tysięcy złotych na rzecz pana Pawła, który w związku z sytuacją musiał wziąć na siebie cały ciężar uczestniczenia w postępowaniach sądowych oraz odszkodowawczych.

 

– Dla mnie to nie jest sprawiedliwy wyrok. On swoje odsiedzi, wyjdzie i będzie mógł usiąść ze swoją rodziną do stołu. Ja już nigdy nie będę miał takiej możliwości – mówi pan Paweł.

Do tragicznych zdarzeń powrócono w programie Państwo w Państwie. Okazało się bowiem, że pan Paweł, główny bohater reportażu, który w wypadku stracił żonę, syna i matkę do dziś toczy batalię o wypłatę środków z tytułu ubezpieczenia. Pomimo, że od wypadku minęły już 4 lata musi udowadniać, że „ofiary wypadku miały z poszkodowanymi silną więź rodzinną”. Oznacza to długotrwały spór, w którym poszkodowani zmuszeni będą do ciągłego odtwarzania traumy, jaką przyniósł ze sobą wypadek z czerwca 2019 roku.

 

 

Odcinek dostępny jest pod adresem – https://panstwowpanstwie.polsatnews.pl/odcinek/musi-udowodnic-ze-kochal-swoich-bliskich/

 

ren

 

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
10 dni temu

do dziś mam ciarki jak widzę to video….

Eryk
Eryk
10 dni temu
Reply to  Marta

Lepiej tak zginąć niż męczyć się na raka

jerzy
jerzy
9 dni temu

Jak dla typa 8 mln to dopiero godziwe odszkodowanie to nic dziwnego że tak długo trwa tu nie Ameryka