Pandemia to ściema? Coraz więcej Polaków tak sądzi.

Portal w Gospodarce postanowił dowiedzieć się, jakie jest nastawienie Polaków do kwestii zagrożenia koronawirusem. Do tego celu wykorzystano narzędzia, z których korzystają marketingowcy w celu śledzenia nastrojów i opinii o produktach. Wyniki jednoznacznie pokazały, że  coraz mniej Polaków wierzy w zagrożenie COVID-19, gwałtownie natomiast rośnie przekonanie, że pandemia to mistyfikacja.

 

Aby przebadać nastroje dotyczące koronawirusa, analitycy portalu skrzyżowali ze sobą dwie frazy. Jednym z zestawów słów jest „koronawirus” i „prawda”, co skrzyżowano z frazami „koronawirus” oraz „ściema”.

„Zbadaliśmy obie frazy w ujęciu ostatniego miesiąca. Efekt? Prawda i koronawirus nie bardzo idą w parze wśród opinii publicznej” – dowodzi portal w Gospodarce.

Jak wyliczono, poważnie wzrosło natomiast wyszukiwanie frazy koronawirus + ściema. W ciągu ostatnich 30 dni wyszukiwano je ponad 53 tysiące razy, co w ujęciu miesiąc do miesiąca, daje wzrost aż o 35 tysięcy, czyli o 203 proc.

W Gospodarce zauważa, iż „jeszcze na koniec lipca dyskusje zawierające takie sformułowania docierały do 2 mln użytkowników wszelkich internetowych społeczności. Dziś docierają do 8 mln”.

Przez ostatnie 30 dni łączny zasięg dyskusji z takimi frazami wyniósł… 60 mln użytkowników (wzrost o 187 proc. miesiąc do miesiąca).

W ocenie analityków portalu: „Mamy obecnie ofensywę skierowaną na media poprzez fora (+796 proc.) ludzi przekonanych, że koronawirus to ściema”.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gary
Gary
3 lat temu

Ściema… I niby wszystkie kraje, w tym światowe potęgi, które ze sobą na co dzień konkurują byłyby w stanie dogadać się co do tej ściemy? Dodatkowo angażując w to tak wiele osób ze świata nauki, medycyny… Ludzie są na prawdę idiotami.

Tak
Tak
3 lat temu
Reply to  Gary

Faktycznie są że nadal w to wierzą.

MacM
MacM
3 lat temu

Wirus istnieje natomiast nie jest tak grozny jak się na początku spodziewano i do tego nastawiano. 99% ludzi przechodzi bezobjawowo, a z pozostalego 1% tylko część wymaga hospitalizacji lub w połączeniu ze słabą odpornością irganizmu jest zagrożona śmiercią. Każde życie jest ważne ale nie można dla ułamka procenta stopować całej gospodarki, ubierać ludzi w maseczki, zaniedbywać opiekę lekarską dla innych schorzeń. Szwedzi dobrze wybrali, ludzie szybko przejdą i po sprawie, i tak nikt się przed tym wirusem nie uchowa, nie jest to możliwe. Dlatego moim zdaniem świat powinien funkcjonować dalej jak do marca, bywaly dużo grozniejsze wirusy i nikt cyrków… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  MacM

Szwedzi dobrze wybrali? Ostatnio sami przyznali, że wdepnęli w kupę oo kostki. Skąd masz tę wiedzę ?