Pamiętamy – w Lipie uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Lipa zorganizowało wieczernicę pod nazwą „Pamiętamy”, poświęconą bohaterom Powstania Warszawskiego.

 

– Wspominaliśmy ich śpiewając wspólnie utwory opowiadające o Powstaniu Warszawskim i  II wojnie światowej. Do piosenek dołączyliśmy komentarze na temat ich powstania. Wspólnie odczytywaliśmy fragmenty kultowej powieści, która dała nazwę całemu pokoleniu Polaków urodzonych około roku 1920 – relacjonuje Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Lipa.

– „Kolumbowie. Rocznik 20.” to pierwsza powojenna książka opowiadająca o młodych Akowcach i ich codziennym życiu, ale także o tym, jak szli na śmierć podczas Powstania Warszawskiego. O  dwudziestolatkach zmuszonych do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. I angażujących się w walkę z Niemcami – początkowo spontanicznie, później w sposób zorganizowany – opowiadają.

 

Na spotkanie przygotowane zostały śpiewniki, które umożliwiły włączenie się wszystkich gości w śpiew. Wieczór zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

Wydarzenie sfinansowane zostało przez Gminę Jednorożec.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments