Padł pomysł powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego

W Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbyło się spotkanie z młodzieżą szkolną, dyrektorami szkół ponadpodstawowych oraz opiekunami Rad Samorządów Uczniowskich, w trakcie którego padł pomysł powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego.

 

– Uczniowie należący do Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego mogliby poznawać w praktyce zasady samorządności i demokracji, a także reprezentowali interesy młodzieży wobec różnych instytucji. Powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego zwiększyłoby aktywność młodych ludzi w środowisku lokalnym – wspomniał Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

Dodał, że uczniowie biorący udział w spotkaniu pomysł powstania rady przyjęli z wielkim entuzjazmem i zadeklarowali swoją chęć włączenia się w działania samorządu powiatowego, gdyż chcą mieć realny wpływ na sprawy, które ich dotyczą.

 

–  Jest szansa, że zaowocuje to w przyszłości świadomym społeczeństwem, które będzie chciało aktywnie uczestniczyć w sprawach swojej małej i dużej ojczyzny – stwierdził starosta.

Powstał projekt uchwały powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego. Będzie nad nią obradował Zarząd Powiatu, a następnie pozostali radni.

 

j.b.

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
7 dni temu

Świetny pomysł, gratuluję pod warunkiem, że młodzież sama wybierze swoich przedstawicieli, a nie wyznaczy ich PIS, która to partia jak wskazują sondaże ma wśród młodych ludzi najmniejsze poparcie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 dni temu

Ładna fotka z rana lepsza niz śmietana.

mała
mała
7 dni temu

Ciebie nigdy nikt nie zaprosi do zdjęcia każdy ma Cię w d…

jot
jot
7 dni temu

Tyle zrobią co Młodzieżowa Rada przy Radzie Miejskiej , wielkie NIC.

Gree
Gree
7 dni temu
odpowiada  jot

Są? Są. Po co robić coś w mieście jak mozna nagrać film na tiktoka.