Paczki żywnościowe trafiły do 252 rodzin z gminy Chorzele

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzelach wraz z Bankiem Żywności w Ciechanowie przekazał  ponad 10 ton żywności dla 252 rodzin z terenu gminy. Pomagali żołnierze WOT.

 

Ponad 10 ton produktów z Banku Żywności w Ciechanowie trafiło dzięki Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chorzelach i pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej do 830 osób z 252 rodzin rodzin z terenu miasta i gminy Chorzele.

Tak jak w ubiegłym roku, pomocy przy transporcie żywności udzielała 5 Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze dostarczyli ją kilkoma wozami do remizy w Rembielinie. Pakowaniem i dystrybucją żywności zajmowali się pracownicy socjalni chorzelskiego ośrodka.

– Zgodnie z nowymi wytycznymi MRiPS dostawy żywności zostały wydłużone do sierpnia 2021r., a dystrybucja i działania towarzyszące do września 2021r. Od maja 2021r. dodany zostanie również nowy produkt – kawa zbożowa rozpuszczalna – informuje dyrektor Ośrodka Bogna Rasińska.

– Cała logistyka przekazywania żywności musiała zostać przygotowana w szczególny sposób, w związku z epidemią koronawirusa. Dziękuję dyrekcji i pracownikom naszego ośrodka oraz żołnierzom WOT, jak również Bankowi Żywności w Ciechanowie  – dodaje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments