Paczki dla rodaków za wschodnią granicą od szkoły w Zielonej

Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej uczestniczyła w akcji „Paczka na Kresy” skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski.

 

– Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli zbiórkę żywności i środków czystości dla naszych rodaków za wschodnią granicą naszego kraju. To piękny dar serca i wyraz pamięci Polaków o Polakach – podziękowania o takiej treści zamieściła szkoła w mediach społecznościowych.

Szkoła w Zielonej w akcji uczestniczyła po raz pierwszy. Akcja polega na zbiórce darów przeznaczonych na świąteczne paczki oraz przekazaniu ich Polakom z Litwy i Ukrainy.

– Jest okazją, żeby naszym rodakom zmuszonym przez historię do życia poza granicami swojego kraju, cierpiących z powodu tęsknoty za Ojczyzną i bardzo często z powodu niedostatku, pomóc w sposób materialny, a także pokazać, że o nich pamiętamy i jesteśmy z nimi solidarni – informuje szkoła.

 

W akcji zbierane były produkty spożywcze, środki czyszczące, środki higieniczne, medykamenty, kremy, środki opatrunkowe, ale również kartki z życzeniami.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments