„Paczka na kresy” w czernickiej podstawówce

Po raz kolejny wolontariat działający przy Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych przystąpił do akcji Polskiej Fundacji Narodowej „Paczka na kresy”.

 

– To  projekt społeczno – kulturalny na terenie Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Służy pielęgnowaniu polskości i rozwojowi świadomości narodowej wśród Polaków, zamieszkujących teren obecnej Białorusi i Litwy – informuje Monika Głodkowska, nauczyciel SP w Czernicach Borowych.

Akcja „Paczka na kresy” polega na zbiórce artykułów spożywczych oraz słodyczy, chemii domowej, kremów, leków, środków opatrunkowych i wielu innych, które są dostarczane do rodzin z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny.

 

– Dodatkiem do nich są kartki świąteczne z życzeniami napisanymi przez wolontariuszy. Zbiórka ta odbywa się dwa razy do roku przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą – dodaje nauczycielka.

Grupa wolontariuszy z czernickiej podstawówki wyczulona na potrzeby innych, także przygotowała paczki, które w tym roku zostaną przekazane do potrzebujących osób mieszkających w Litwie oraz Łotwie.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments