Pacjencie zdiagnozuj się sam. Zapiszesz się na test bez udziału lekarza

Masz objawy koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą zakażoną i chcesz dostać skierowanie na test? Wystarczy, że wypełnisz formularz online, który na podstawie Twoich odpowiedzi określi, czy się na niego kwalifikujesz. Jeśli tak, skontaktuje się z tobą konsultant i wystawi zlecenie na test.

 

Formularz mogą wypełnić osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusem. Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo informację, czy kwalifikują się Państwo na test w kierunku SARS-CoV-2.

W przypadku kwalifikacji skontaktuje się z Państwem konsultant Domowej Opieki Medycznej, aby wystawić zlecenie na test.

Konsultanci Domowej Opieki Medycznej pracują w godzinach od 8.00 do 18.00 (również w weekendy)

Po wystawieniu zlecenia na test otrzymają Państwo SMS o proponowanym miejscu oraz godzinie testu. Zastosowanie się do informacji z wiadomości pozwoli Państwu uniknąć kolejki w punkcie wymazowym. Więcej informacji o systemie eKolejka na www.gov.pl/eKolejka

Wynik testu mogą Państwo odczytać na Internetowym Koncie Pacjenta.

Prosimy o przekazywanie formularza w godz. 8:00 – 18:00. Formularze złożone po godz. 18.00 będą obsługiwane w miarę możliwości kolejnego dnia.

 

 


 

Źródło Ministerstwo Zdrowia
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
28 dni temu

W normalnym kraju jeśli chcesz się przetestować to wchodzisz na stronę www, wybierasz godzinę testu i jedziesz. Po badaniu dostajesz smsa z informacją, że masz wynik testu do sprawdzenia na stronie. Oczywiście wszystko bezpłatne…