Otwarcie dróg powiatowych w gminie Czernice Borowe.

W minioną sobotę 29 sierpnia 2020 roku oficjalnie otwarto wyremontowane drogi powiatowe w gminie Czernice Borowe. Łączna długość poprawionych odcinków dróg powiatowych w tej gminie w ramach zadania  to 10,44 km, a wartość prac wyniosła 1 553 130 zł.

 

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: poseł Anna Cicholska, starosta Krzysztof Bieńkowski, wicestarosta Waldemar Trochimiuk, przewodniczący rady powiatu Paweł Szczepkowski, wiceprzewodniczący rady Leszek Czarzasty, wójt Wojciech Brzeziński, radni gminni, pracownicy urzędu gminy oraz reprezentant wykonawcy inwestycji – firmy STRABAG Sp. z o.o. – Rafał Muszyński. Modlitwę za podróżujących odmówił ksiądz proboszcz parafii w Czernicach Borowych Michał Gaszczyński.

Powiat Przasnyski zrealizował w gminie Czernice Borowe roboty budowlane polegające na remoncie odcinków na dwóch drogach powiatowych:

– odcinek drogi powiatowej nr 3204W Czernice Borowe – Chrostowo Wielkie – Chrostowo Zalesie na odcinku o długości 2,429 km. Koszt remontu odcinka w/w drogi wyniósł 943 150,51 zł brutto;

– odcinek drogi powiatowej nr 2361W Brzozowo Maje – Dzierzgowo – Rzęgnowo – Grójec – Klewki na odcinku o długości 8,011 km. Koszt modernizacji drogi wyniósł 609 979,51 zł brutto. Dodatkowo na tej drodze wykonano remont nawierzchni chodników.

Zakres remontu tych dróg obejmował:

– wzmocnienie krawędzi jezdni cementem oraz kruszywem naturalnym;

– ułożenie warstwy ścieralnej z mas mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych;

– uzupełnienie pobocza kruszywem naturalnym;

– mechaniczne karczowanie zakrzaczeń;

– ścinkę poboczy;

– renowację i oczyszczenie rowów z namułu;

– doświetlenie łącznie 7 skrzyżowań lampami fotowoltaicznymi.

Projekt w 70% sfinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe 30% to wkład własny Powiatu Przasnyskiego.

Źródło Starostwo Powiatowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

A co z remontem ronda?na którym się chyba nic nie dzieje od kilku dni? Miało być otwarte we wrzesniu

was85
was85
3 lat temu
Reply to  Jan

A jaki mamy miesiąc?

Barnabesku
Barnabesku
3 lat temu
Reply to  Jan

Ostatnie dni – sobota, niedziela, poniedziałek 1 września. No faktycznie, dlaczego nic się nie dzieje z remontem ronda XDDD No i hektolitry spadające z nieba to też idealne warunki dla robót budowlanych.

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  Barnabesku

Jeśli się źle wyraziłem to przepraszam, remont miał być skończony do września, a więc do końca sierpnia. Przepraszam ale hektolitry to spadły w niedzielę i dziś z rana. A z tego co widzę to kostka nie została ułożona od zeszłego tygodnia chyba żadna. Nie sądzę że w tym by deszcz przeszkadzał. Nie takie budowy się robi w deszcz!

Barnabesku
Barnabesku
3 lat temu
Reply to  Jan

Ja na technologii takich robót się nie znam, czy w taki deszcz można czy nie. Ale jak wiesz lepiej to biegusiem leć do kierownika roboty z dobrą radą;) Narzekać każdy potrafi

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  Barnabesku

No to po co się wypowiadasz skoro się nie znasz? Ja się odrobinę znam. Ale myślę że każdy wie o co tu chodzi i oczywistości nie będę mówił. Ale jeśli trzeba to: chodzi o objazd dookoła miasta który został tak poprowadzony przez starą część miasta nie wiadomo dlaczego. A można poprowadzić było na różne sposoby w tym także poza miastem

Barnabesku
Barnabesku
3 lat temu
Reply to  Jan

Jeśli się źle wyraziłem to przepraszam, zdrowy rozsądek ma każdy, a ten podpowiada że jak jest ulewa to się łopatą wody nie przerzuca. No to jak się odrobinę znasz, pytam czemu nie podpowiadasz odpowiednim osobom jak porządny obywatel? Tylko tu mędrkujesz.

Grejs
Grejs
3 lat temu

A co ma starostwo do ronda?

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  Grejs

Co ma starostwo do ronda? A co ma miasto do drogi krajowej? Czemu jest objazd prowadzony uliczkami miejskimi a nie drogami powiatowymi gminnymi bądź wojewódzkimi? Kto prowadzi remont? Ja zadaję pytania ogólne licząc na to że portal zajmie się tą sprawą a nie skasuje mój wpis

Przasnyszanka
Przasnyszanka
3 lat temu
Reply to  Jan

Od tego się, że portal się zajmie, natychmiast zrobi się lepiej i wszyscy będziemy żyli w krainie wiecznej szczęśliwości? Remont ronda skończy się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, władze powiatu przestaną się lansować, a kury zaczną się lepiej nieść?

Grejs
Grejs
3 lat temu
Reply to  Przasnyszanka

Mają maseczki – hejt.
Nie mają maseczek – hejt.
Robią coś – hejt.
Nie robią – hejt.
Bardzo fajnie, że macie swoje miejsce na tym świecie, gdzie możecie wylać z siebie swoje życiowe frustracje i wyciszyć niepowodzenia. Lżej wam na duszy, kiedy dacie upust swoim emocjom? Bezpłatna terapia, ale czy na długo wystarczy? W końcu trzeba będzie zacząć brać leki.

Jan
Jan
3 lat temu

Rozumiem że wszyscy adwersarze bronią decyzji władz, bo innego sensu ich wypowiedzi nie widzę. Każdy głupi wie że remont takiego ronda na ważnej drodze nie powinien trwać dłużej jak 2 tygodnie, a objazd dla ruchu transytowego zwłaszcza ciężkiego nie powinien być puszczony tymi uliczkami i odbywać się tak jak od miesiąca gdzie TIR zawraca na Piłsudskiego bądź św Stanisław bądź wieżdza do rynku bądź ulicą pod prąd bądź 3 maja w tą i w tamtą po chodnikach. Dziękuję i do widzenia

Aśko
Aśko
3 lat temu
Reply to  Jan

lepszy sort maseczki nie obowiązują

cilick
cilick
3 lat temu

Ciąg dalszy pajacowania z przecinaniem wstęgi. Komuna II

Aśko
Aśko
3 lat temu
Reply to  cilick

Lepszy sort , jak widać, maseczki i odległości nie obowiązują

Obserwator
Obserwator
3 lat temu
Reply to  Aśko

Była wstęga byla orkiestra dęta feta zaproszeni goście i nie zauważyli że drogi z Chrostowo do Zalesia nie robili